Změny zima 2013

Dne 5.1.2013 proběhla valná hromada našeho spolku, kde došlo k odhlasování zásadních změn. Hlavní změnou bylo schválení nových stanov. Nové stanovy změnily náš název na Sokol Švábenice, adresu na Švábenice 383 a upravily celý řád fungování sdružení. Došlo také ke zvolení nového výkonného výboru. Předsedou se stal Ing. Jiří Stříž, místopředsedou Petr Rejpal a sekretářem Ing. Petr Kozák. Členy výkonného výboru jsou Jiří Pokorný, Lukáš Hladký, Michal Weiss a Radomil Punčochář.
Schválením těchto stanov došlo k souladu s aktuálně platnou právní úpravou a sladění názvu našeho sdružení, ve všech různých evidencích u spolupracujících organizací. Těch názvu bylo několik: T.J. Sokol Švábenice, TJ Sokol Švábenice, Tělovýchovná jednota Sokol Švábenice, Sokol Švábenice.
Původní stanovy byly z roku 1992 a neodpovídaly dnešní době a jejich dodržování bylo velmi obtížné. Nebylo jasné, jaký přesný název našeho sdružení je platný. Mnoho formulací bylo velmi matoucích a zavádějících. Dle těchto stanov se již nadále nedalo řídit a nadále fungovat.
Se změnou stanov jsme se také rozhodli změnit naše logo a internetovou adresu. U loga byl hlavní důvod změna názvu a také především komplikovanost původního loga, která činila problémy při tvorbě různých fanouškovských předmětů a označování dresů. Nové logo je jednodušší a lépe odpovídá dnešnímu trendu.
U internetové adresy došlo také ke zjednodušení a zkrácení. Nyní platná adresa zní www.svabenice.com
Věříme, že naše webové stránky budou i nadále hojně navštěvovány nejen našimi fanoušky. Díky změně internetové adresy došlo zároveň k vybudování zcela nové prezentace.
Snažíme se držet aktuálních trendů a tak nás naleznete na sociálních sítích. Máme profil vytvořený na Facebooku, Twitteru a Google plus. Všude jsou zveřejňovány aktuality z našeho klubu. Můžete si nás zde přidat do oblíbených, sledovat dění, případně diskutovat.
Rok 2012 byl pro náš klub velmi úspěšný. Díky našim sponzorům a především Městysu Švábenice se podařilo dokončit vybudování nových kabin. Tímto všem velmi děkujeme, že máme reprezentativní zázemí, kterým se můžeme chlubit. Celá stavba a vybavení stálo velmi velké úsilí a nebýt pomoci širokého okolí, tak by nemohlo dojít k dokončení a slavnostnímu otevření.
Vzhledem k omezeným financím, které máme k dispozici, nemůžeme nyní sdělit, jak se bude areál dále budovat a co nového bude pro fanoušky připraveno a zlepšeno. Snažíme se vše řešit operativně a dle našich možností. Prioritou pro rok 2013 je umístění zábradlí kolem hřiště, které jsme se zavázali vybudovat, svým vstupem do krajských soutěží. Tuto záležitost, nám nařizujeme soutěžní řád. Nyní máme na tento nedostatek výjimku do léta 2013. Ve spolupráci s naším největším podporovatelem Městysem Švábenice by se měla provést vizuální rekonstrukce starých kabin. Pravděpodobně dojde také k zakoupení bezpečných branek pro přípravku.
Dosáhli jsme také sportovních úspěchů. Našemu A-týmu se podařilo na jaře 2012 velmi důstojně reprezentovat a po ne moc úspěšném podzimu 2011 se v tabulce vytáhnout nahoru a zakončit sezónu na sedmém místě ze čtrnácti týmů.
Na podzim 2012 A-tým hrál ještě lépe. Dařilo se nám být na špici tabulky, dokonce se držet tři kola na průběžném prvním místě. Přezimovali jsme na třetím místě.
Klukům z béčka se podařil historický úspěch. Sezónu 2011/2012 hráli výborně a zaslouženě svou soutěž vyhráli a postoupili tak do III. třídy. Nyní přezimují na šestém místě tabulky a i nadále nás velmi důstojně reprezentují.
Žákům se v sezóně 2011/2012 dařilo také slušně. U této kategorie je to velmi těžké, protože se zde střetává velmi vysoký věkový rozdíl jednotlivých hráčů. Vždy záleží jak staří kluci a holky aktuálně v týmu působí. Z dvanácti týmů se žáci v konečném zúčtování umístili na krásném sedmém místě. Přes letošní zimu se držíme také na sedmém místě.
Aktuální personální obsazení jednotlivých týmů. Trenérem A-týmu je Miroslav Boniatti, asistentem trenéra Josef Pýrek, vedoucím týmu Roman Šmehlík, lékařem/masérem Pavel Slavík. Hrajícím trenérem B-týmu je Ladislav Grmela. Trenérem žáků Petr Krejčí, vedoucím týmu Andrea Kalábová, asistentem trenéra Lenka Hrnčiříková, která současně trénuje s Josefem Derkou přípravku.
Pokud má někdo z rodičů, či dětí zájem působit v našem klubu, tak nás neváhejte kontaktovat. Veškeré kontakty jsou uvedeny na našem webu.
Rok 2012 byl také přelomový, co se týká fotbalového dění na republikové úrovni. Všichni hráči a funkcionáři se museli registrovat u FAČR a stát se tak právoplatnými členy. 12.12.2012 bylo členem FAČR celkem 283 154 členů. Členů registrovaných přes náš klub je ke stejnému datu celkem 85.
Každý člen FAČR obdrží členskou kartu, která mu bude umožňovat využívat slev u více jak 1.500 obchodních partnerů sítě ALIVE. Průběžně mají být doplňovány další výhody spojené s fotbalem.