Vrchoslavice – Švábenice

K prvnímu přípravnému utkání jsme zajížděli do nedalekých Vrchoslavic, kde jsme odehráli již jedno zimní přípravné utkání. I přesto, že náš tým nastoupil ve velmi pozměněné sestavě a na hřišti se vystřídalo celkem 15 hráčů, dokázal zvítězit. Vrchoslavice – Švábenice 3:4 (1:1) Branky: 20. Štěpán Hladký (Jan Hladký), 47. Jan Hladký (Jakub Kapounek), 56. Vojtěch Kábele (Jan Stříž), 76. Jiří Stříž (Jan Hladký). Sestava: Martin Vymazal – Michael Jičínský, Jiří Pokorný (63.Tomáš Orel), Martin Novotný, Petr Novotný – Radim Kroutilík (67. Jiří Stříž), Jakub Kapounek, Miroslav Boniatti, Vojtěch Kábele (59. Michal Petřek) – Jan Hladký, Štěpán Hladký (55. Jan Stříž).

Jednalo se o první přípravné utkání a tomu odpovídala kvalita hry na hřišti. Na obou krajích naší obrany došlo k nucené změně z důvodu nepřítomnosti stabilních obránců Milana Grubera a Petě Knapa. Jejich místo zaujalo duo Novotných (Peťa a Mates). Posledního odehrál Miša Jičínský a před ním přešlapoval Pokec, který se už viděl na dovolené a tak se pro jistotu zranil už při rozcvičování před zápasem. V záloze došlo ke zkoušce nových akvizic a vystřídalo se tam mnoho hráčů. V základu na pravé straně začal Vojta Kábele, nalevo Radim Kroutilík a ve středu Mira Boniatti a Kuba Kapounek. Na hrotu duo Hladkých bomberů, Honza a Štěpán. Na lavičce chyběl Pepa Pýrek a všem se představil nový vedoucí týmu Roman Šmehlík.

Jak padaly branky je vidět na videu z utkání a nebudu je zde popisovat. Naše hra byla z důvodu nesehranosti rozháraná a díky polátané obraně docházelo k horšímu přebírání domácích hráčů. Domácí nastoupili ve velmi zkušené sestavě, kde spousta hráčů působila v tehdy divizní Chropyni a dalších výše hrajících mančaftech. Zajímavé bylo duo otec a syn Pavel Horák.

Domácí hráli velmi technický fotbal a využívali našich chyb ke vstřelení branky. Naši hráči, i přes chyby, táhli za delší konec a celé utkání měli ve svých rukou. Domácí museli neustále dotahovat. Utkání určené k vyzkoušení nových hráčů a sehrání se spolu splnilo svůj účel. Prostor dostali všichni hráči a snažili se poprat o své místo v sestavě.

Okénko trenéra:
V prvním přípravném utkání byla znát těžká kondiční příprava, kterou naši hráči absolvovali v předešlých dnech. V naší obraně bylo k vidění několik chyb. Důvodem byla absence dvou stabilních obránců a tak se na této pozici zkoušeli jiní hráči, kteří s obrannou činností nemají tolik zkušeností. Ofenziva nám fungovala vcelku dobře a je to také vidět na počtu vstřelených branek. Vzhledem k tomu, že se do týmu nyní zapracovává několik nových hráčů, souhra občas vázla. Dnes bylo k utkání připraveno celkem 15 hráčů, kteří se na hřišti postupně vystřídali. Toto první přípravné utkání, lze z naší strany hodnotit pozitivně.

Trenér Miroslav Boniatti