Zborovice – Švábenice

Druhé přípravné utkání jsme odehráli opět s účastníkem 1.B třídy, tentokrát ze Zlínského kraje, kterému se v jarní části předcházející sezóny tolik nedařilo. Přesto bylo utkáni kvalitní a soupeř nás potrápil. Zborovice – Švábenice 1:2 (1:1) Sestava: Martin Vymazal – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Pokorný, Tomáš Orel (60.minuta Michal Petřek) – Vojtěch Kábele, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Radim Kroutilík – Jan Hladký, Jakub Kapounek (65.minuta Štěpán Hladký). Branky: 39.minuta Jakub Kapounek, 48.minuta Miroslav Boniatti.Přihrávky: 2x Honza Hladký Rohy: 6x

Zborovice ještě před nedávnem hrály Krajský přebor Zlínského kraje, ale pak nastal pád a podařilo se jim zastavit v 1.B jen tak tak. Jaro zakončili ziskem 5-ti bodů a 8-mi porážkami v řadě. V zimní přípravě jsme jim na umělce v Morkovicích nastříleli 5 branek a obdrželi jen jednu. Na první pohled jednoduché utkání. Opak byl pravdou. Houževnatý soupeř šel do všech soubojů naplno a v určitých fázích hry nás přehrával. Nebojácní mladíci se chtěli předvést a tak bylo k vidění více faulů.

V prvním poločase se nám až tolik nedařilo a trvalo nám, než jsme se dostali do tempa. Do vedení se tak dostali domácí po trestném kopu již ve 14-té minutě z kopačky Jaromíra Štěpánka. Soupeř hrál velmi kvalitně a nám se nedařila kombinace. Ke konci poločasu se nám podařilo vyrovnat po křídelní akci z hlouby pole. Honza Hladký nacentroval do malého vápna, kam si naběhnul Kuba Kapounek a pohodlně vyrovnal na 1:1.

Ihned v úvodu druhé půle se nám casino online podařilo vstřelit vítěznou branku. Domácí vhazovali aut a nějak se špatně domluvili. K míči se dostal Honza Hladký, který s ničím neotálem a ihned pádil dopředu. Přihrál Mirovi Boniatti, který nás dostal do vedení 1:2.

Druhou půlku jsme odehráli velmi dobře a domácí se strachovali o případný větší příděl branek. Několikrát se nám podařilo zazvonit na břevno domácí svatyně. Bohužel už žádná další akce neskončila brankou.

trenér Miroslav Boniatti:
V první půlce jsme se hledali a špatně si přihrávali. Nedostávali jsme se do koncovky a pokud jsme se do ní dostali, tak jsme nedokázali zakončit. První půle nebyla z naší strany optimální. V druhém poločase jsme zkvalitnili kombinaci. Zrychlili a zpřesnili jsme přihrávky a na naší hře to bylo znát. Začali jsme si tím pádem vytvářet více šancí a dostali jsme se v utkání do vedení. Soupeř byl velmi kvalitní a vytvářel si v první půlce více šancí než naši hráči. Bylo to vyrovnané utkání a rozhodlo proměňování šancí.