Tišnov – Švábenice

Po dlouhém čekání, změně na pozici brankaře, návratu všech provinilců a nemocných, se nám podařilo poprvé zvítězit v krajské soutěži. Tišnov – Švábenice 0:7 (0:2) Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Petr Deutsch (60.min Martin Novotný), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti (65.min Petr Novotný), Radim Kroutilík (46.min Štěpán Hladký) – Jakub Kapounek, Jan Hladký. Branky: 27.min Radim Kroutilík, 31. a 59. min Miroslav Boniatti, 56., 81. a 87.min Jakub Kapounek, 73.min Petr Novotný.Přihrávky: 27. a 56.min Miroslav Boniatti, 31. a 81.min Jan Hladký, 73. a 87.min Lukáš Hladký, 59.min Petr Deutsch. Rohy: 6x.

Konečně jsme se dočkali. Povedlo se to v 6 utkání v Tišnově. Důležité momenty se odehrály v prvním poločase. Hned v 9.minutě jsme po sražení Honzy Hladkého ve vápně kopali penaltu. Kopal ji jeho bratr Lukáš a trefil se k tyči, ale vedle. Důležitý moment se odehrál v 18.minutě, kdy Milan Stěnička vychytal samostatný nájezd hostujícího útočníka. Na druhé straně se v 27.minutě moc nevyznamenal domácí brankař. Po jeho chybě vstřelil Radim Kroutilík branku a stav utkání se měnil na 0:1.

Další parádní zákrok Milana Stěničky se odehrál v 28.minutě, kdy tvrdou střelu z malého vápna vytlačil na břevno. Tyto dva zákroky z 18. a 28.minuty byly velmi důležité pro průběh celého utkání. Mohli jsme klidně prohrávat a nikdo by se nedivil.

V 31.minutě jsme vedli už 0:2, po autovém vhazování Honzy Hladkého a následné individuální akci Miry Boniatti. V 44.minutě přišel další důležitý moment. Lukáš Hladký předvedl sólo téměř přes celé hřiště. V samostatném nájezdu byl sražen dobíhajícím kapitánem Milanem Ficem, který viděl červenou kartu a kopali jsme opět penaltu. Bohužel i druhý pokus nevyšel a tentokrát nedal Mira Boniatti.

Hráli jsme lépe než domácí a zaslouženě jsme vedli. Přesto díky chybám v obranné fázi, jsme soupeři zbytečně darovali několik vyložených šancí, které hasil Milan v brance.

V úvodu druhé půle na nás oslabení domácí vlétli a nám se nechtělo vůbec hrát. Utkání nebylo vůbec rozhodnuté a smrdělo to míčem v naší síti. Opět jen díky Milanovi v brance domácí nevstřelili branku. V 56.minutě domácí zahráli špatně rohový kop a Mira Boniatti pláchnul všem pronásledovatelům. Přihrál Kubovi Kapounkovi, který si pohrál s obránci a zvýšil skóre na 0:3. Chvilku na to v 59.minutě bylo rozhodnuto. Domácí obránci zaspali a Mira Boniatti předvedl individuální akci a vsítil svou druhou branku v utkání 0:4. Domácí v tuto chvíli rezignovali a na naší straně přišlo uklidnění.

V 73.minutě zahrával Lukáš Hladký roh. Na zadní tyč si naběhl nikým nebráněný Petr Novotný a v poklidu hlavou zvýšil na 0:5. 81.minuta a po dalším rohu vstřelil hlavou Kuba Kapounek dnes svou druhou branku 0:6. Třetí branku Kuba vstřelil v 87.minutě po dalším sólu Lukáš Hladkého 0:7.

Rozhodčí pak utkání raději ukončil, protože to hrozilo ještě větším debaklem. Výsledek vypadá jednoznačně, i když to to mohlo dopadnou úplně jinak. Dvě neproměněné penalty a chyby v obranné fázi jsou ponaučením do dalších utkání.

Trenér Miroslav Boniatti: 
Až v 7. kole (6. utkání) se vrátili všichni vyléčení a vykartovaní hráči a na výkonu celého mužstva to bylo znát. Kombinační hra a rychlé protiútoky, dělaly domácím velké problémy. Po dvou vstřelených brankách v prvním poločase, jsme se prosadili gólově i ve druhém.  Soupeř po vyloučení svého hráče kondičně odpadl a tak jsme v poklidu toto utkání dovedli do vítězného konce.

Komentář k utkání z webu AFK Tišnov. Převzato bez úprav

06. kolo hrané dne 18.09.2011

Průběh utkání :
V tomto utkání domácí propadli nejenom jako již několikátý zápas střelecky, ale i naprosto fatálně v obrané fázi. Byli u rychlých hostujících útočníků nebo v obranném prostoru často pozdě a toho Švábenice dokonale využily. V 8´ hasil Radek Vít svoje zaváhání zbytečným faulem v pok. území. Pok. kop dal hostující hráč mimo branku. V 18´ mohli jít naopak do vedení domácí, kdy po uvolnění od Krejczyho šel sám na brankáře Leifer, ale také nedal. V 27´ chyboval Bracek, když mu vypadl míč z ruky před hráče Švábenic a ten nezaváhal 0:1. O minutu později mohl vyrovnat Seyfert, když prošel přes obránce před brankáře ovšem trefil jen břevno. V 30´ přišla opět chyba domácích ve vykrývání prostoru na pravé straně a toho hostující útočník dokonale využil 0:2. V 45´ překonal domácí ofsajd systém hostující záložník, který prošel s míčem obranou a ve vápně šel po zatahání za dres Ficem ochotně k zemi. Druhá penalta a červená karta pro domácí. Bracek penaltu chytil ovšem AFK byl nucen celý II.pol. hrát v deseti. Do 57´ domácí měli dvě dobré příležitosti Leiferem, ale ten opět špatně řešil finální fázi. V této minutě domácí chybovali při rozehrání rohového kopu, lavina hostů se řítila na domácí obranu a na rozdíl od stejné situace o chvíli později ze strany domácích si dokázala poradit 0:3. Pak ještě hosté zdecimovaným domácím přidali dva góly z rychlého protiútoku a dva ze standardní situace, takže výsledkem byl debakl 0:7.
Komentář k utkání z webu http://www.jihomoravskyfotbal.cz Převzato bez úprav
Švábenice si smlsly na nejpevnější obraně I. B třídy skupiny A.
Tišnov je známý dobrou defenzivou – v minulé sezoně inkasoval v šestadvaceti zápasech pětadvacetkrát, v té letošní v předchozích pěti zápasech pouze čtyřikrát. Souboj s nováčkem soutěže, kterému patřilo po 5. kole poslední místo, mu ale vůbec nevyšel. Hosté vedli po poločase 2:0 po brankách Kroutilíka (27. minuta) a Boniattiho (31. minuta). A to ještě neproměnili dvě penalty! Tu první Lukáš Hladký a druhou, před ní byl vyloučen domácí Fic, Boniatti. Po přestávce už se duel změnil v jasnou záležitost Švábenic, které přidaly dalších pět gólů a vyhrály 7:0! Hattrickem se blýskl Jakub Kapounek.