Švábenice – Kunštát

Další domácí utkání a opět bez bodového zisku. Švábenice – Kunštát 0:1 (0:0)Sestava: Martin Vymazal – Tomáš Orel, Michael Jičínský, Jakub Kapounek, Radim Kroutilík – Petr Deutsch, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Štěpán Hladký – Martin Novotný, Jan Hladký. Střídání: 81.minuta Petr Novotný za Martina Novotného, 87.minuta Michal Petřek za Štěpána Haldkého. Žluté karty:68.minuta Lukáš Hladký, 83.minuta Jan Hladký. Rohy: 10x

Z důvodu vykartování tří hříšníků z obrany, jsme do tohoto utkání nastoupili ve velmi pozměněné sestavě. Z útoku do obrany šel Kuba Kapounek a ze zálohy Radim Kroutilík. V prvním poločase byla k vidění naše zvýšená aktivita a po tragickém výkonu předvedeném v Černé Hoře, byl fanoušek opět spokojený. Ihned v úvodu utkání ve čtvrté minutě zahodil Honza Hladký vyloženou šanci. Jeho střelu s velkými problémy chytil hostující brankař. Hosté za celý poločas předvedli dva pěkné kolmé průniky do vápna, ale skórovat se jim nepodařilo. Naši hráči byli po celý poločas aktivnější a odměnou jim byl potlesk fanoušků. Bohužel ani jednu šanci jsme nedokázali využít. Tragická koncovka nás provází i nadále.

Druhý poločas neměl s fotbalovou krásou nic společného. Oba týmy působily rozháraným dojmem a po velmi kvalitním prvním poločase fanoušek strádal. Minimum šancí na obou stranách a nakopávaná. Vše směřovalo k zasloužené remíze. Jak to tak již u nás bývá zvykem se tomu nestalo a vše bylo zakončeno v 90. minutě faulem před velkým vápnem. Hostující hráč si zkušeně přišel pro faul a následně byl kopán trestný kop. Bohužel náš brankař nedokázal jednoduchý míč chytit do koše a dobíhající útočník hostů doklepnul do prázdné branky. Utkání tak skončilo naši prohrou 0:1

Trenér Miroslav Boniatti:
Přes zlepšený herní výkon našeho mužstva jsme opět nedokázali bodovat. Vytvořené gólové šance, zvláště v prvím poločase, jsme neproměnili a naopak v 90. minutě jsme inkasovali lacinou branku z trestného kopu. Doplácíme na velkou marodku v mužstvu a také tři vyloučení hráči nám citelně chyběli. Přesto věřím, že v dalších utkáních prolomíme tuto neradostnou zápasovou bilanci.