Švábenice – Řečkovice

Švábenice – Řečkovice 1:0 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Vladimír Kuška, Milan Gruber, Petr Deutsch, Tomáš Orel – Vojtěch Kabele, Jan Stříž, Jiří Stříž (84. minuta Patrik Navrátil), Petr Kabele – Jiří Pospíšil (89. minuta Filip Navrátil), Jan Hladký Branka: 83. minuta Jan Hladký Asistence: 83. minuta Štěpán Hladký Žlutá karta: 37. minuta Jan Stříž.

Vzhledem k velmi objektivnímu a podrobnému komentáři na webu hostů ponechán pouze jejich komentář.

Lze pouze dodat, že na hody zůstaly všechny body doma. Měli jsme několik vyložených šancí, které jsme nedokázali využít a po celé utkání jsme byli lepším týmem. Velmi početnou diváckou návštěvu jsme napínali až do posledních minut. Řečkovice toho moc nepředvedly. Jediným kdo v jejich týmu vystupoval z řady, byl jejich brankař, který držel šance Řečkovic téměř až do konce utkání. K naší brance – hosté kopali roh, míč se dostal ven z vápna, kde Štěpán Hladký sklepl hlavou na Honzu Hladkého, který s míčem přešel celé hřiště a nedal brankařovi šanci.

Komentář z webu Řečkovic. Převzato bez úprav.

Sokol Švábenice- SK Řečkovice 1:0 (Hladký)

Sestava hostí- Karásek- Jelínek, Piskač (81. Pištěk), Šebesta, Dobeš- Šafář (46 Machovský), Krošlák, Hlouch, Juráček- Zámečník (68. Čížek), Sládek

Dnešní zápas jsme byli nuceni opět odehrát v pozměněné sestavě. Mnohé absence a zranění jsme museli řešit improvizací v útočné a obranné řadě. Zejména nová stoperská dvojice Piskač- Šebesta však rozhodně nezklamala a patřila na hřišti v naších barvách k nejlepším. Nicméně zpět k zápasu.

Začali jsme poměrně aktivně-již v první minutě se prodral k zakončení kapitán Sládek a vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ve 12. minutě se ve skrumáži před domácí brankou ocitnul v nadějné možnosti Mirek Šebesta, nezorientoval se však správně. Domácí postupně začali přebírat otěže zápasu a stávali se lepším mužstvem. Na naší straně selhával jindy spolehlivý motor mužstva- záložní řada.Nedůraz, nepřesné přihrávky a mizerné zpracování balonu srážely řečkovické ofenzivní snažení. Naštěstí podával opět velmi spolehlivý výkon Radovan Karásek, zejména dvě slepené možnosti Švábenic ve 21. minutě po změně skóre přímo volaly. My jsme se k ohrožení gólmana Sokola prakticky nedostali, až těsně před koncem první půle nebezpečně vystřelil Filip Sládek. Do kabin jsme tak šli za bezbrankového skóre.

Ve druhé půli se přece jen obraz hry o něco zlepšil – i s příchodem Davida Machovského. V 50. minutě pálil nad branku Honza Dobeš, o minutu později Machovský nacentroval na Ondru Zámečníka, s jeho hlavičkou si však brankář domácích s obtížemi poradil. V 58. minutě dvakrát vystřelil Lukáš Hlouch, v 65. a 68. minutě nebezpečně pálil Filip Sládek. V 69. minutě se sám před brankářem Švábenic objevil David Machovský, jeho zakončení levačkou však postrádalo razanci. To však bylo z naší strany vše. Domácí ve snaze o vítězství začali postupně utahovat šrouby, na řečkovickou obranu se řítil jeden útok za druhým. Zákroky Radovana Karáska však přiváděly ofenzivní hráče Sokola k zoufalství, nedokázali se prosadit ani z těch nejvyloženějších šancí- zcela sami proti našemu brankáři.V 82. minutě však (opět po našem nedůrazu) vybojoval míč kapitán domácích Hladký a svůj sprint téměř přes celé hřiště zakončil kličkou našemu gólmanovi a přesným zakončením z těžkého úhlu. My jsme se k výraznější odpovědi na domácí vedeni již nedostali.

Dnešní vítězství domácích je zasloužené, Švábenice prostě více chtěly. My se opět máme nad čím zamýšlet.