Švábenice -Opatovice

Sokol Švábenice – TJ Sokol Opatovice 3:2 (1:1)

04.06.2016 16:30, 25.kolo, Jihomoravský | Vyškov | III. třída sk. A, 2015-2016

Branky:21. K. Přecechtěl , 59. J. Stříž , 75. M. Novotný – 31. R. Adam , 86. P. Škvára

ŽK: 66. P. Knap – 82. J. Müller.

Sestava: 

Sokol Švábenice: T. Pokorný – P. Knap, R. Novotný, P. Navrátil, Z. Hrda (46. R. Dvořák) – K. Přecechtěl, V. Kuška, P. Novotný (46. R. Hrnčiřík), M. Novotný (76. M. Bednář – J. Stříž, F. Navrátil (46. Š. Hladký)

TJ Sokol Opatovice o.s.: J. Müller – D. Alán, M. Síkora, M. Kolkop, L. Jelínek (88. A. Tvrdý) – R. Grohmann, P. Škvára, R. Štofko, D. Gurka – R. Adam, M. Novotný

Hráči zápasu: V. Kuška – P. Škvára.
Místo: Švábenice. Počet diváků: 66. Rozhodčí: Jelínek Petr – JULÍNEK Jakub, PAULÍK Radek.

Domácí mužstvo si trenéra udobřilo
Po zápase v Komořanech byl výkonem svého mužstva trenér Michal Weiss velmi zklamaný. K sobotnímu zápasu nastoupili domácí hráči s viditelnou snahou napravit dojem z minulého utkání a i když Opatovice rozhodně nejsou soupeřem, na kterém si může mužstvo soupeře vylepšovat skóre, domácí si v průběhu utkání vypracovali velké množství brankových příležitostí. Protože však dokázali domácí hráči proměnit jen tři, nakonec byl domácí trenér s výkonem mužstva i s těsným vítězstvím spokojený.

Úvod patřil domácím, závěr poločasu hostům.
Na výborně připraveném trávníku, v příjemném prostředí švábenského hřiště, začali lépe domácí. Dobře kombinovali, využívali svých technických předností a nebezpečně ohrožovali hostujícího brankáře Honzu Müllera. V osmnácté minutě po centru z pravé strany orazítkoval Martin Novotný tyč branky hostů. Téměř vzápětí po pěkné kombinaci a vyšachování hostující obrany již šli domácí do vedení. Hostujícího brankáře nakonec prostřelil Karel Přecechtěl. Ve dvacáté osmé minutě se technicky uvolnil Jiří Stříž a po jeho centru jen těsně minul z voleje branku Honzy Müllera Martin Novotný. Opatovické mužstvo je charakteristické důraznou obranou a smrtícími brejky. V jednatřicáté minutě unikl po pravé straně Rosťa Adam našel volného Matěje Novotného, ale ten sám proti brankáři Tomáši Pokornému svoji šanci prováhal. Míč se dostal zpět k Rostislavu Adamovi a ten nekompromisně vyrovnal. Vyrovnávací branka domácím mužstvem trošku otřásla a o chvíli později mohlo být ještě hůře. Na výlet se vydal opatovický obránce Lukáš Jelínek, posadil míč na hlavu Matěji Novotnému, ale ten, ve své druhé šanci, branku domácích přestřelil. 
Domácí hráče mohly neproměněné šance mrzet.

I ve druhém poločase, po vystřídání tří hráčů, pokračovalo domácí mužstvo v dobrém výkonu. V úvodu druhé části hry po pěkné kombinaci zakončoval Štěpán Hladký těsně vedle. Brzy na to se dokázal prokličkovat výborně hrající Vladimír Kuška až do těsné blízkosti hostující branky, ale tam se obrana hostů s velkými problémy dokázala ubránit. V padesáté sedmé minutě nešikovně fauloval na hranici pokutového území Radoslav Štofko Martina Novotného a rozhodčí Petr Jelínek ukázal na značku pokutového kopu. Po poradě s pomeznim rozhodčím Jakubem Julínkem se kopal pouze přímý kop. K míči se postavi Jiří Stříž a vymetl šibenici branky Honzy Müllera. Vedoucí gól domácí hráče uklidnil a vypracovali si i další dobré brankové příležitosti. Čtvrt hodiny před koncem utkání unikl Štěpán Hladký a z jeho přihrávky zvýšil Martin Novotný na tři jedna. Závěr druhého poločasu patřil opět hostům. Nejprve Rosťa Adam šel sám na domácího brankáře Tomášw Pokorného, aie ten jeho šanci zmařil. Potom po rychlém protiútoku hostů zahrál nešťastně Roman Dvořák rukou a kopal se přímý kop proti domácímu mužstvu. Pavel Škvára ukázal, že i on tuto standardní situaci zahrávat umí a také přesně trefil horní roh domácí branky. Do konce utkání již zbývalo jen velmi málo času a tak se domácí radovali z těsného, ale zaslouženého vítězství.

Ohlasy k zápasu

Sokol Švábenice
Michal Weiss – trenér: Po zklamání s výkonem mužstva v Komořanech, jsem dnes se svými hráči spokojený. Udělali mi radost svým přístupem k utkání a i po trojnásobném střídání v poločase, pokračovali v dobrém výkonu a zaslouženě zvítězili.

TJ Sokol Opatovice o.s.
Hubert Jelínek – trenér: Dnes jsme podali slabý výkon a nehráli jsme dobře hlavně v obraně. Vzhledem k tomu, že domácí neproměnili svoje šance, měli jsme do poslední chvíle naději na nerozhodný výsledek.

Převzato ze stránek fotbalunas.cz

http://fotbalunas.cz/zapas/62629/