Švábenice – Lysovice

Zdravím.V prvním utkání na domácím hřišti se nám představili už předem poražení a psychicky rozhození, z našich 100 let starých kabin, hráči z Lysovic. Po dobrém výkonu našeho mužstva, je na světě další již 22 výhra po sobě a 32 utkání bez porážky v řadě. Švábenice – Lysovice 3:0 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičínský, Jiří Judas, Milan Gruber – Petr Novotný, Lukáš Hladký, Jiří Stříž, Jiří Pokorný – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídal: 33. minuta Tomáš Orel Petra Novotného a 76. minuta Miroslav Boniatti Štěpána Hladkého. Branky: 85. minuta Jiří Judas, 86. a 90. minuta Honza Hladký.Přihrávky: Petr Knap, Lukáš Hladký. Žluté karty: 51. minuta Jiří Pokorný, 64. minuta Honza Hladký. Střely:15x. Centry: 19x. Rohy: 7x.

Od začátku utkání jsme udávali tempo hry a do šancí se postupně dostávali, po centru Štěpán Hladký, po přistrčení míče od Petě Novotného se do tutovky dostal Jirka Stříž. Soupeř kontroval střelou ze 30 metrů nad bránu. Po centru Honzy Hladkého vychytal Jirku Pokorného hostující brankář Roman Hrušák. Hosté se dostali do protiútoku, ale nevyšla koncovka.

Druhý poločas začal střelou Lukáše Hladkého z 25 metrů do tyče a Honza Hladký trefil břevno. Největší šanci soupeře, střelu z trestného kopu, vyrazil Milan Stěnička nad branku. Nejlepší hráč Lysovic, brankář Hrušák, držel hosty nad vodou až do 85 minuty. Po faulu na Jirku Judase, se k míči postavil sám Jirka a střelou kolem zdi k tyči upravil na 1:0.

Ještě nedozněl jásot našich fanoušků a do průniku po lajně se dostal Peťa Knap. Ideálně prostrčil na Honzu Hladkého, který v koncovce prostřelil Hrušáka. 86 minuta 2:0.

Rozezlený stoper hostů Luboš Šmerda neudržel nervy na uzdě a po slovní potyčce s rozhodčím dostal červenou kartu. Nejhezčí akci celého zápasu si nechali naši hráči na 90 minutu. Jirka Stříž získal míč před našim vápnem a nahrál do středu hřiště Jirkovi Pokornému, který našel u lajny Milana Grubera. Milan ideálně našel Lukáše Hladkého, který po průniku do vápna přes dva hráče předložil míč pod sebe Honzovi Hladkému. Honza si vychutnal Hrušáka a svou druhou brankou v utkání zpečetil výsledek utkání na 3:0.

Zasloužené vítězství nad mužstvem z dolních pater tabulky nám dodává klid do dalších naších utkání.