Pustiměř – Švábenice

Zdravím. Další důležité utkání je za námi. Početná a bouřlivá divácká kulisa, dala tomuto zápasu náboj jaký se očekával. V utkání mezi prvním a druhým týmem tabulky okresního přeboru, potvrdili naši hráči svou herní kvalitu. Dokázali získat veledůležité tři body z horké půdy, z Pustiměře. Tímto vítězstvím jsme odskočili o 19 bodů Vícemilicím, které se dostaly na druhé místo naší tabulky. Také 23 vyhraných zápasů po sobě a 33 utkání bez porážky v řadě není k zahození. Pustiměř – Švábenice 0:2 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Jiří Judas, Milan Gruber – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídal: 77. minuta Jan Stříž Štěpána Hladkého a 90. minuta Miroslav Boniatti Honzu Hladkého. Branky: 49. minuta Honza Hladký a 65. minuta Štěpán Hladký Přihrávky: Štěpán a Lukáš Hladký. Žluté karty: 45. minuta Jiří Stříž, Lukáš a Honza Hladký. Střely:11x. Centry: 14x. Rohy: 6x.

Herní pohoda, která vládne v našem mužstvu, se projevila ve hře od první minuty tohoto zápasu. Bez dlouhodobě zraněného Petě Novotného a nedoléčeného Miry Boniattiho jsme kontrolovali hru. Snaha o kombinaci a rychlý přechod do útoku však končila před vápnem, kde dobře sformovaná domácí obrana nedovolila dostat se našim hráčům do koncovky. Naopak domácí protiútoky byly velice nebezpečné. Jejich střely končily buď vedle nebo je pochytal Milan Stěnička. Přibývalo nervozity a tvrdých zákroků na obou stranách. Po několika faulech na Lukáše Hladkého, vytlačil Jirka Stříž domácího hráče za lajnu, který nešťastně spadl na zábradlí. Vzplály emoce, které uklidnil až rozhodčí Burian několika žlutými a jednou červenou kartou pro domácího hráče. Konec prvního poločasu se dohrával v napjaté atmosféře.

Poločasová přestávka uklidnila obě mužstva a tak se začal opět hrát fotbal. Začátek druhé půle zvládli lépe naši hráči. Po autu Tomáše Orla, se u lajny k míči dostal Milan Gruber. Do jeho stříleného centru si naběhl Štěpán Hladký. Jeho sražený míč na vápno, napálil Honza Hladký k tyči. 49.minuta 0:1.

V 57.minutě přihrává Milan Gruber Honzovi Hladkému, který ideálně našel Štěpána Hladkého. Štěpán přehazuje brankaře, ale ten jeho lob chytá. Minutu na to, trefuje Jirka Pokorný ranou ze 30 metrů spojnici břevna a tyče.

V 65 minutě další povedená gólová akce. Dnes velice dobře hrající Peťa Knap, získal na vlastním vápně míč, posunul na Jirku Stříže, který prodloužil na Lukáše Hladkého. Lukáš své velké sólo z poloviny hřiště až do vápna, zakončil přihrávkou na Štěpána Hladkého, který střelou k tyči upravil na 0:2.

Oslabený soupeř už neměl sílu na zvrat v tomto utkání a tak naši hráči v poklidu dohráli koncovku tohoto důležitého zápasu.

Tak zase někdy příště.

Trener – MB

Komentář z webu Pustiměře – http://www.fkpustimer.banda.cz/

Ve šlágru kola proti sobě nastoupili soupeři z prvních dvou míst tabulky a od začátku to bylo vidět. Hrál se rychlý a důrazný fotbal, který musel potěšit i početnou diváckou návštěvu. Švábenice se v prvním poločase nedokázaly prosadit přes kompaktně hrající defenzívu Pustiměře a kromě dvou neškodných střel, které kontroloval gólman Kotulán je domácí k ničemu nepustili. Byli to naopak pustiměřští, kteří dělali problémy hostující obraně. Nejprve vybojoval u půlící čáry míč Kubíček, přihrál Sedlákovi, který posunul míč napravo Tamášovi a z jeho přihrávky do pokutového území se mohl prosadit opět nabíhající Kubíček. Jeho střela však mířila nad branku. Tamáš byl i u druhé velké šance domácích. Po přihrávce Martina Zbořila volil místo střely přihrávku nabíhajícímu Rozehnalovi, ale jeho střelu z úhlu zlikvidoval nadvakrát hostující brankář Stěnička. Prakticky v poslední minutě prvního poločasu došlo ke střetu Kavečky s J. Střížem, který domácího hráče natlačil na zábradlí. V souvislosti s charakterem prestižního utkání došlo ke strkanici hráčů plné emocí, kterou vyřešil až hlavní rozhodčí několika žlutými kartami na obou stranách a jednou červenou kartou pro domácího Kubíčka.

Oslabení domácí nastoupili do druhé půle s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek, avšak ve 49. minutě poprvé inkasovali, když se k tyči trefil Jan Hladký – 0:1. V 57. minutě se snažil přelobovat domácího gólmana Štěpán Hladký, ale ten jeho pokus chytil. Hned v zápětí nastřelil spojnici břevna a tyče hostující Pokorný. Domácí se do pokutového území Švábenic dostávali velice těžko, ale díky bojovnosti a koncentraci byli ve hře hostům i přes svoje oslabení vyrovnaným soupeřem. To jim však nestačilo v 65. minutě, kdy nechali přes polovinu hřiště projít Lukáše Hladkého, který našel svojí přihrávkou v pokutovém území domácích Štěpána Hladkého a ten upravil stav utkání na 0:2.

Pavel Holub, trenér mužstva: „Výsledek utkání je ovlivněn přísným vyloučením našeho hráče ve 45. minutě. V takovýchto zápasech musí mít rozhodčí větší přehled a situaci posoudit citlivěji. Sám to nakonec po utkání přiznal. Byli jsme totiž v první půli lepší než Švábenice a toto vyloučení se ukázalo pro výsledek rozhodující. Překvapilo mě jak byli někteří hráči soupeře arogantní a nahoře. To bych u tak zkušeného mužstva, které je převážně složeno z hráčů hrajících v minulosti vysoké soutěže a vede tabulku o 17 bodů, nečekal. Přesto nemůžu přehlédnou herní kvalitu tohoto týmu. Mrzí mě kvůli klukům, že nemohli sehrát se soupeřem vyrovnanou partii až do konce. Věřím, že bychom hosty potrápili, ale i přes náš handicap odehráli naši hráči kvalitní utkání.“

Vytvořeno 17. 4. 2011 17:11