Švábenice – Drnovice

Letošní předposlední okresní derby jsme vyhráli a zajistili si tak snad již jistotu setrvání v krajské soutěži. Drnovicím se nás opět nepodařilo v ostrém utkání porazit. Švábenice – Drnovice 4:0 (3:0) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Jan Stříž, Jakub Kapounek, Tomáš Orel – Štěpán Hladký (46.min. David Lukeštík), Lukáš Hladký, Jiří Pokorný, Jiří Stříž (66.min. Michal Petřek) – Miroslav Boniatti (19.min. Martin Novotný), Jan Hladký. Branky: 5 min. Miroslav Boniatti., 16 min. Lukáš Hladký, 35 a 51 min. Martin Novotný Asistence: 5 min. Štěpán Hladký, 16 a 35 min. Jan Hladký, 51 min. Milan Stěnička Žluté karty: 45 min. Tomáš Orel, 59 min. Jan Stříž, 81 min. Jiří Pokorný Rohy: 5x

Pokud diváci nestihli přijít včas, tak mohli přijít o první změnu skóre, která proběhla již v 5. minutě utkání. Po rychlé akci se s tím Mira Boniatti moc nemazlil a z úhlu v poklidu uklidil míč do sítě hostů. Dostali jsme se snad poprvé na polovinu hřiště a hned vedeme 1:0. Patřil jsem mezi ty, kteří branku neviděli, protože jsem se některým divákům snažil vysvětlit, že se do čerstvě zaseté trávy v okolí nových kabin opravu nemá šlapat.

Hosté nic nevzdávali a předvedli dvě tutové šance, které volali po změně skóre v jejich prospěch. Hráči hostů nedokázali z hranice pokutového kopu trefit naši branku a vysoko přestřelili. V první půli měli velmi nebezpečné standartní situace, které se nám nedařilo ubránit. Po jednom přímém kopu dokonce míč skončil v naší síti. Branka nebyla kvůli ofsidu uznána. Po těchto šancích jsme mohli prohrávat 1:3 a místo toho jsme i nadále vedli 1:0.

V 16. minutě se měnilo skóre již podruhé. Přímý kop trefil Lukáš Hladký do šibenice a vedli jsme 2:0. V 19. minutě utkání musel za zraněného střelce naší první branky naskočit Mates Novotný a plnohodnotně Miru Boniattiho nahradil. V 35. minutě utkání na něj nakopl míč Honza Hladký, hostující gólman vyběhl, pak se zastavil a díval se jak si míč Mates zpracovává a v poklidu ho přehazuje. Vedeme 3:0. Tímto stavem skončil také poločas.

Tak jako v prvním poločase, tak i v druhém byla ihned v úvodu vidět branka. V 51. minutě jsme předvedli bleskovou akci. Milan Stěnička po zisku míče okamžitě dalekým výkopem vyslal Martina Novotného do brejku, který šanci využil a vedli jsme 4:0. V druhém poločase početná divácká návštěva již neviděla tolik šancí a nějaký pohledný fotbal. Hostům se nedařilo nic kloudného vymyslet a nám už se tolik nechtělo tlačit na pilu.

Za zmínku ještě stojí parádní střela Davida Lukeštíka, kterou Martin Vymazal vytáhnul na roh a oba si tak zasloužili výrazný potlesk diváků. Do konce utkání se již nic závažného nestalo.

Díky zisku tří bodů a lepšímu skóre se nám podařilo vylepšit naše historické průběžné postavení v tabulce na páté místo. V jarní tabulce jsme dosáhli na druhé místo.