Lipovec – Švábenice

V uvolněném utkání musel hokejový výsledek diváky bavit. Jakoby se hrálo bez obran. Šance střídala šanci. Lipovec – Švábenice 3:5 (1:3) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Jan Stříž, Jakub Kapounek, Tomáš Orel – David Lukeštík, Lukáš Hladký, Jiří Pokorný, Jiří Stříž – Štěpán Hladký (87. min. Michal Petřek), Jan Hladký. Branky: 2. a  54. min. David Lukeštík, 20., 30. a 71. min. Jan Hladký Asistence: 2. a 51. min. Štěpán Hladký, 20. min. Jiří Stříž, 30. a 71. min. David Lukeštík Žluté karty: 88. min. Lukáš Hladký Rohy: 4x

Tak jako v předcházejícím utkání, kdo přišel pozdě, neviděl první branku. Ta padla již ve druhé minutě. Dlouhý pas od Jirky Pokorného. Průbojný Honza Hladký utekl po lajně a poslal míč do vápna na Štěpána Hladkého, který zpětnou přihrávkou na rohu velkého vápna přesně našel Davida Lukeštíka, který výstavní střelou trefil šibenici. Vedeme. Stav utkání 0:1.

Ve dvacáté minutě další rychlá akce a Jirka Stříž přihrává křížem Honzovi Hladkému, který upravuje mezi nohami vyběhnutého brankaře na 0:2. O dvě minuty později domácí stříli branku a snižují na 1:2. Spousta dohadování z naší strany o neodpískaný ofsid. Nevadí hrajme dál. Utkání se velmi rychle přelévalo z jedné strany na druhou. Divák se mohl těšit na další brankostroj. Oba týmy hrály uvolněně, ikdyž bylo vidět několik tvrdých zákroků.

Ve 30. minutě opět zvyšujeme na rozdíl dvou branek. Tentokrát, dnes velmi agilní, David Lukeštík přihrává Honzovi Hladkému, který zvyšuje na 1:3. Tímto stavem končí poločas.

Velmi početná návštěva diváků se slušně baví a mexické vlny obíhají zaplněné ochozy 🙂 Trenéři jsou na mrtvici, protože se hraje velmi otevřeně a vzniká obrovské množství šancí na obou stranách.

Úvod druhé půle, 51. minuta a zvyšujeme již na 1:4. Domácí se pokouší o malou domů, gólman podklouzne, Štěpán Hladký je u míče první a přihrává na osamoceného Davida Lukeštíka, který uklidí míč do prázdné branky.

Jsme ukolébaní a zvolňujeme tempo, čehož využívají domácí a daří se jim v 54. minutě snížit na 2:4 a v 66. minutě dokonce na 3:4. Opět u jedné branky dohadování kvůli ofsidu. Nic se neděje.

Opět zabereme a Honza Hladký nečekanou tvrdou střelou trefuje tyč. Následně předvedeme několik krásných akcí. Hrajeme na rychlé brejky do otevřené obrany domácích, kteří mají srovnání na dosah.

V 71. minutě přišla poslední branka utkání opět po přihrávce Davida Lukeštíka. Honza Hladký se tentokrát trefuje mezi tyče a slaví hattrick. Konečný stav utkání 3:5. Pořád jsou vidět šance na obou stranách. Za naše borce stojí ještě za zmínku sólo Davida Lukeštíka, který trefil pouze břevno.

Pro diváka pěkné utkání s velkým počtem branek. Pro náš klub opět posunutí historického průběžného umístění. Jsme prozatím na čtvrtém místě a na jaře se držíme na druhém.