Fotbal News podzim 2016

V novém ročníku 2016/2017 se Okresní fotbalový svaz Vyškov odhodlal k výrazné změně v soutěžích, které organizuje.

Změny připravila také FAČR co se týká Informačního systému a dalšího posunu omezení papírování.

Pokud se chcete dozvědět tyto změny, tak pokračujte dále ve čtení.

Ve všech soutěžích organizovaných OFS Vyškov je možné použít opakované střídání. Tato věc již byla praktikována u žáků a přípravek a nyní bude použita u všech kategorií.

Našeho klubu se to tedy týká mužů, kde je možné střídat nejvíce 5 hráčů. Maximálně může být v zápise o utkání uvedeno 16 hráčů. Víc jich v jednom utkání nemůže nastoupit. U starších žáků může střídat 7 hráčů a v zápise o utkání tedy maximálně 15 (hrajeme soutěž 7+1). Všichni hráči se mohou střídat opakovaně vždy v přerušené hře. Tuto změnu je nutné vždy oznámit rozhodčímu. Hráči, kteří jdou na hřiště musí být připraveni u střídačky v prostoru středové čáry. Hráči, kteří ze hry odcházejí, mohou hřiště opustit kdekoliv, tedy i na opačné straně hřiště.

V posledních 10 minutách hrací doby lze opakované střídání jednoho družstva provézt maximálně 2x.

Tato změna je na jedné straně velice prospěšná, že si může zahrát více hráčů a na druhou stranu velice nebezpečná, aby nedocházelo k nadměrnému zneužívaní. Věříme, že si to rozhodčí pohlídají a nebude se na hřišti občas pohybovat více hráčů, nebo se po celou hrací dobu nebude jen střídat.

Změna, která se dotýká přípravky, je doby hry. Nyní se bude hrát 4×17 minut s přestávkou 3-5 minut.

Další změnou, která se netýká veřejnosti a hráčů, ale dotýká se funkcionářů, je změna v hlášení změn termínu utkání. Doposud bylo každou změnu nutné papírově s razítky a podpisy obou klubů doručit na OFS Vyškov, který následně změnu akceptoval nebo neakceptoval. Nyní již tato papírová forma byla zrušena a všechny změnu budou hlášeny přes Informační sytém FAČR elektronicky. Hlavně u přípravek se velmi často mění termíny utkání a papírová forma velmi zdržovala celý proces. Tuto změnu velmi vítáme.
Se změnou jsou samozřejmě spojeny poplatky, které hladí klub, který o změnu v systému požádá.
17 dnů předem: 200,- Kč
16-7 dnů předem: 300,- Kč dospělí a 200,- Kč mládež
6 dnů předem: 600,- Kč dospělí a 400,- Kč mládež
Přípravka by měla být i nadále zdarma.

Jen pro připomenutí co bylo díky Informačnímu systému a tzv. fotbalové (r)evoluci již změněno.
Pamětníci si jistě pamatují, že existovaly registrační průkazy, vypisování zápisu o utkání propiskou a vyplácení rozhodčích po utkání. Nic takového se již dnes neděje. Vše je v elektronické formě a pokud je nutné něco vyplnit, tak se vše provádí v internetovém prohlížeči online. Na každém hřišti je tedy počítač s přístupem na internet. Registrační průkazy nejsou a všichni hráči včetně fotografií jsou vidět online. V tomto systému se také vyplňuje zápis o utkání, který dokončuje rozhodčí bezprostředně po utkání a díky tomu je možné vidět všechny výsledky ihned po uzavření zápisu o utkání online. Finanční odměny rozhodčím jsou přeposílány na účet a na místě v hotovosti se již nic nevyplácí.

Tento systém je přístupný i široké veřejnosti a najdete ho v odkazech na naší úvodní straně. Pro veřejnost jsou některé informace nepřístupné. https://is.fotbal.cz
Tento systém nyní umožňuje mnohem více, než je zde zmíněno a pomáhá v papírování všem funkcionářům.
Díky tomuto systému, je možné na chytrých mobilních telefonech se systémem Android zjistit výsledky, tabulky, sestavy, soupisky, střelce, střídání atd. online.
Vše je ihned k dispozici po potvrzení zápisu o utkání rozhodčím, některé informace i v průběhu utkání, pokud je rozhodčí zadá. V Obchodě Play na mobilních telefonech hledejte aplikaci MŮJ FOTBAL.