Švábenice – Rychtářov

Sokol Švábenice – TJ Sokol Rychtářov 4:0 (1:0)
29.08.2015 16:30, 4.kolo, Jihomoravský | Vyškov | III. třída sk. A, 2015-2016

40. J. Stříž, 69. L. Hladký, 71. M. Novotný, 89. T. Kocourek

Sokol Švábenice: P. Knap – R. Dvořák, R. Novotný, P. Navrátil, Z. Hrda – K. Přecechtěl, L. Hladký (77. T. Orel), J. Stříž, M. Novotný – M. Stěnička (86. R. Hrnčiřík), Š. Hladký (80. T. Kocourek)
TJ Sokol Rychtářov: J. Brunclík-T. Vojtek, L. Sommer (64. R.Kyncl), P. Pernica- S. Vévoda, J. Hořava, J. Brunclík, M. Pospíšil, J. Štelc (60. J.Hrad) – E. Mikulášek, M. Petlach
Hráči zápasu: L. Hladký – M. Pospíšil.
Místo: Švábenice. Počet diváků: 50. 

Švábenice nakonec roli favorita zvládly.
Mužstvo Rychtářova nastupovalo podruhé po sobě proti mužstvu, které sestoupilo z okresního přeboru, ale tentokrát švábeničtí hráči roli favorita splnili. Rychtářov sice dlouho vzdoroval, ale nakonec v posledních dvaceti minutách šanci na dobrý výsledek ztratil.

Na začátku utkání, měli domácí více ze hry, ale soustředěná obrana Rychtářova jejich útoky úspěšně odvracela. Nejvíce problémů dělal hostům silný střed zálohy ve složení Lukáš Hladký a Jiří Stříž, kteří připravovali svým spoluhráčům slibné brankové příležitosti. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, které zakončovali střelami z dálky. Nejprve si domácí brankář poradil s křížnou střelou Erika Mikuláška a potom krásná střela Stanislava Vévody jen těsně minula domácí branku. Ve třicáté deváté minutě se po kolmé přihrávce dostal do vyložené příležitosti domácí Karel Přecechtěl, ale jeho šanci zmařil výborným zákrokem hostující brankář Jaroslav Brunclík. O minutu později se od hostů odvrátilo štěstí když střelu Jiřího Stříže nešťastně tečoval Milan Pospíšil a míč doskákal do opuštěného rohu rychtářovské branky. Hosté mohli ihned z prvního protiútoku vyrovnat. Po přiťuknutí Erika Mikuláška se Martin Petlach ocitl sám před brankářem, ale zakončení uspěchal a Petr Knap jeho nepovedenou střelu lehce zlikvidoval.

Druhý poločas začali domácí náporem a po dvou minutách hry pěkně prošel Karel Přecechtěl hostující obranou, ale jeho střela levou nohou byla nepřesná. Do šedesáté deváté minuty drželi hosté nadějný stav utkání, ale potom opět dostali nešťastný gól. Přímo z rohového kopu se trefil Lukáš Hladký. O minutu později poslal stejný hráč kolmou přihrávkou do šance Martina Novotného, který se po chybě hostujícího obránce dostal k míči a zvýšil na tři nula. V závěru se hosté snažili zkorigovat stav utkání. Velmi blízko k tomu měl po chybě Romana Novotného střídající Jiří Hrad, ale Petr Knap jeho šanci dokázal zlikvidovat. V poslední minutě prošel křížný centr celou obranou hostů až k Tomáši Kocourkovi, který upravil na konečných čtyři nula pro domácí.

Ohlasy k zápasu

Lukáš Hladký – hráč Švábenic: Máme mladé mužstvo, které se potřebuje sehrát a připravit se na postup do vyšší soutěže. Zatím potřebujeme na vstřelení gólu strašně moc šancí a proto jsme se na dnešní vítězství hodně nadřeli.

Martin Dvořák – trenér Rychtářova: Do dnešního utkání jsme šli s respektem k soupeři a chtěli jsme uhrát příznivý výsledek. Výborný terén umožňoval hrát fotbal, hráči podali dobrý výkon a je jenom škoda že jsme nedokázali proměnit některou z našich příležitostí. Soupeř byl fotbalovější a zaslouženě vyhrál.

Převzato ze stránek fotbalunas.cz

http://fotbalunas.cz/zapas/62916/