Vrchoslavice – Švábenice

Zdravím. Poslední přípravné utkání, před začátkem jarní soutěže okresního přeboru, jsme odehráli na hřišti ve Vrchoslavicích. Obě mužstva jsou na prvních  místech svých soutěží a tak jsme se zájmem očekávali jak dopadne jejich vzájemný souboj. Naši hráči potvrdili svou výkonnost a prodloužili svou historickou sérii na 20 vítězných zápasů po sobě a na 30 utkání bez porážky v řadě. Víme, že tato dobře odvedená práce, některé fanoušky neskutečně žere, ale je to holt tvrdá realita. Vrchoslavice – Švábenice 2:4 (1:3) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Milan Gruber – Petr Novotný, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Pokorný – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídal: Honza Stříž, Tomáš Orel. Branky: Miroslav Boniatti 2x, Honza Hladký 1, vlastní 1x. Přihrávky: Honza Hladký 2x, Jiří Pokorný 2x.Přechod z tříměsíční přípravy na umělé trávě na přírodní, nám dělal velké potíže. Nedařila se kombinace, přechod do útoku byl pomalý a nepřesné přihrávky končily na kopačkách soupeře. Ve 12 minutě, po rohu z pravé strany, přeskočil domácí hráč našeho Petra Knapa a hlavičkou překonal Milana Stěničku 1:0.

Vlažný výkon našeho mužstva pokračoval až do 35 minuty. Potom se hra i skóre změnilo. Po rohovém kopu Lukáše Hladkého se k míči dostal Honza Hladký. Dává na vápno Jirkovi Pokornému. Jeho střelu usměrnil Mira Boniatti k tyči a vyrovnává stav utkání na 1:1.
O minutu později Jirka Judas přenáší míč do lajny na Peťu Knapa, který centruje do vápna. Jirka Pokorný v souboji s brankařem trefuje hlavičkou břevno a odražený míč vrací do branky Honza Hladký. 36 minuta 1:2.
V 38 minutě uvolňuje Jirka Pokorný, Honzu Hladkého do vápna a jeho střílený centr si domácí hráč tísněný Štěpánem Hladkým tečuje do vlastní branky 1:3.

Druhý poločas jsme pokračovali ve zlepšené hře a začaly se rodit gólové šance. V 52 minutě poslal dlouhý míč Lukáš Hladký do křídla na Milana Grubera. Milan našel Honzu Hladkého a na jeho ideální centr si naběhl Mira Boniatti. Jeho střela hlavou skončila v síti. Svou druhou brankou v zápase zvýšil na 1:4.
Tři velké šance zahodil střídající Honza Stříž a krásnou rybičkou nezakončil Honza Hladký. Do jednoho z mála protiútoku se dostali domácí hráči v 64 minutě. Přišel centr z pravé strany a Milan Gruber si srazil míč do vlastní brány. 2:4.

To byla poslední branka která padla a podtrhla účet celé naší zimní přípravy. Všech šest utkání bylo vítězných se skóre 21:8.

Střelci branek: Miroslav Boniatti 7x, Jiří Judas 3x, Honza Hladký 3x, Jiří Pokorný 2x, Štěpán Hladký 2x, Lukáš  Hladký 2x,Jiří Stříž 1x, vlastní 1x. Přihrávky: Jiří Pokorný 6x, Honza Hladký 5x, Lukáš Hladký 3x, Jiří Stříž 2x, Jiří Judas 1x, Petr Knap 1x, Michael Jičinský 1x, Petr Novotný 1x, Miroslav Boniatti 1x.

Před námi je jarní sezóna a velké očekávání.