Svratka Brno – Švábenice

První ostré jarní utkání jsme odehráli na půdě posledního celku 1.B třídy skupiny A. Svratka Brno – Švábenice 0:1 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Tomáš Holiš, Jiří Pokorný, Petr Knap – David Lukeštík (70.min. Štěpán Hladký), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž – Jakub Kapounek, Jan Stříž (88.min. Michal Petřek). Branka: 60.min. Jakub Kapounek. Přihrávka: 60.min. Jiří Stříž. Žlutá karta:83.min. Petr Knap.

Po zimní přestávce se nažhavení fanoušci už nemohli dočkat soutěžního utkání. Bohužel jim zážitek trochu kalilo počasí, které bylo velmi větrné a ke konci utkání se trošku rozpršelo a v posleních minutách utkání již vyloženě silně pršelo. Hrací plocha byla jedna z těch menších a jarní terén byl trošku nekvalitní. Ihned v úvodní minutě zahrozili domácí, když domácí hráč ve velmi dobré šanci minul naši branku. Naštěstí jsme se nezalekli a po celý první poločas jsme byli kombinačně lepším mužstvem a drželi jsme míč více na svých kopačkách. Bohužel na některých našich hráčích byla vidět zbytečná nervozita. Domácí nastoupili oproti podzimu v pozměněné sestavě s řadou dorostů. Hrozili především po našich ztrátách míče na polovině hřiště, ale jejich útoky byly bezzubé, tak jako naše.

V druhé půli jsme hráli po větru, přesto jsme se báli vystřelit z větší dálky. Střílet jsme se obávali i z blízky a spíše se snažili ještě přihrávat na lépe postaveného hráče. Bohužel to k ničemu moc nevedlo. Nakonec se promrzlí a mokří fanoušci dočkali v 60 minutě utkání. Po dlouhé přihrávce z obrany se podařilo vybojovat míč a Jirka Stříž utekl po lajně. Ideálně nacentroval na hlavu Jakuba Kapounka, který rozvlnil síť domácích a mexické vlny na hliněném valu okolo hřiště. Vedeme 1:0.

Domácí začali hrozit především po standardních situacích, které měli velmi nebezpečné, což se o našich dnes moc říct nedalo. Zhruba od 75 minuty jsme začali myslet na možné tři body a tak jsme se více zatáhli a domácí začali čím dál více hrozit. Naštěstí jejich útoky byly velmi špatné a Stěnda nemusel řešit žádnou nebezpečnou střelu mezi tyče. Vše se podařilo včas zabrzdit, odkopnout, ustát. Občas to velmi smrdělo. Nám se dařilo využívat brejkových situací, které jsme řešili ve finální fázi velmi nešťastně. Tím pádem to nevedlo k navýšení skóre, které by se nám líbilo více.