Bohdalice – Švábenice

V předposledním derby hraném na podzim jsme zajížděli na půdu favorita a první celek naší 1.B třídy. Bohdalice – Švábenice 3:3 (1:2) Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Petr Deutsch, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jan Hladký (76.min. Petr Novotný) – Jakub Kapounek, Štěpán Hladký (46.min. Martin Novotný). Branky: 2.min. Jakub Kapounek, 16.min. Jan Hladký, 79.min. Lukáš Hladký. Přihrávky: 2. a 79.min. Miroslav Boniatti, 16.min. Lukáš Hladký. Žlutá karta: 61.min. Petr Knap. Rohy:3x.V úvodu okresního derby jsme domácí jaksepatří zaskočili. Naše první doteky s míčem vedli k první brance utkání. Mira Boniatti vybojoval míč na nejistém obránci a utekl mu po levé okraji. Ideálně poslal míč na zadní tyč, kde pohodlně skóroval Kuba Kapounek. V druhé minutě vedeme 0:1. Domácí se snažili kombinovat, ale ztráceli míče, což vedlo k našim brejkům do otevřené obrany. V 16. minutě poslal Lukáš Hladký míč do brejku na bráchu Honzu, který tentokrát nastoupil na pravém kraji zálohy. Honza se prodral do vápna a prudkou střelou nedal brankaři šanci. Šok pro domácí. Po čtvrthodině vedeme zaslouženě 0:2. 

Hráli jsme i nadále svoji hru a předváděli smrtící brejky do obrany domácích. Do poločasu jsme si tak vypracovali minimálně další tři tutové šance na zvýšení skóre a další hrozící tutovkou. Bohužel vše skončilo mimo tyče a na břevně domácí svatyně. O domácích se tahle slova říct nedají. Hráli nakopávanou hru dopředu a hrozili pouze dlouhým autovým vhazováním, případně ze standartních situací. Snažili se kombinovat, ale moc se jim to nedařilo. V poslední minutě poločasu se domácí dočkali. Nakopnutý míč nazdařbůh dopředu, hlavička Jirky Pokorného do středu pole, kde domácí hráč ihned míč nakopl na domácího bombera Jaroslava Kolečkáře, který osamocen utekl po lajně a z nulového úhlu vstřelil branku na poločasových 1:2.

V úvodu druhé půle byla hra vyrovnaná. Taktika obou týmů pokračovala. Domácí nakopávat dopředu, hosté čekat na brejky. V 56. minutě přišel zkrat hostujících obránců. Opět nakopnutý míč na náhodu, spousta křiku “MÁM” a nikdo neměl. Míč propadl a nejlepší střelec 1.B třídy darované sólo využil na vyrovnávací branku. Jaroslav Kolečkář 2:2.

Další hrubá chyba našeho bránění přišla po dalších třech minutách v 59. minutě. Na levém kraji naší obrany nikdo nedokázal míč odkopnout a tak ho domácí Pacula umístil do naší sítě. Prohráváme 3:2. Darovali jsme domácím vedení, aniž by pro to něco museli udělat. Šok na straně hostů. Po tak hrubých chybách zasloužené vedení domácích.

Naši kluci se nevzdali a předvedli závěrečnou herní  smršť. Plně ovládli hřiště svou kombinační hrou a dostávali domácí pod silný tlak. Zasloužené vyrovnání přišlo v 79. minutě utkání. Již několikátý faul na Miru Boniatti využil z trestného kopu Lukáš Hladký. 3:3. Stav utkání se do konce již nezměnil. Domácím jsme tak po svých chybách darovali bod a nakonec jsme byli rádi za remízu. Výjimečnou pochvalu si v tomto utkání zaslouží naše středové duo, které plně ovládlo utkání a zajistilo všechny naše branky.

Komentář ze stránek Sokol Bohdalice bez úprav

13.kolo BOHDALICE-ŠVÁBENICE 3:3 
Už abychom měli podzimní část sezony raději za sebou. To je přání asi většiny hráčů a funkcionářů našeho oddílu. Každé utkání hrajeme totiž v jiné sestavě, protože zraněných hráčů spíše přibývá, než ubývá a tento fakt se negativně projevuje na našem herním projevu. Tak tomu bylo i se Švábenicemi. Nemohli jsme hrát příliš kombinační fotbal a tak jsme praktikovali spíše dlouhé nakopávané míče za obranu hostí. Ale jak se utkání postupně vyvíjelo. Byli to hosté, kteří využili, dá se říct hned první naší chyby ve druhé minutě, a míč od postraní čáry nahraný zpětnou přihrávkou dopravili do naší branky 1:0. Druhý gól jsme inkasovali po patnácti minutách hry. Míč mezi naše obránce zpracoval hostující útočník a žádný z našich zadáků ho již nestačil již doběhnout a tak pod padajícím brankářem zvýšil na 2:0. V tomto úseku hry byli hosté jednoznačně lepším týmem a vypadalo to s námi špatně. Naštěstí jsme v prvním poločase už neinkasovali, ale byli jsme to naopak my, kdo minutu před poločasovým skóroval. Stalo se tak po zpracování nakopnutého míče v šestnáctce, kdy Kolečkář z poměrně velkého úhlu vymetl šibenici. Poločasový stav nám tedy dával ještě naději. Tuto šanci jsme oživili ještě více deset minut po změně stran. Tentokrát chybovala obrana hostí, když se dva zadáci srazili při zpracování míče a ten se dostal až k Jardovi Kolečkářovi a on svou druhou brankou v zápase srovnal stav utkání na 2:2. Ještě lépe to vypadalo o čtyři minuty později. To Petr Pacula dostal míč do sítě hostí po třetí a rázem jsme šli do vedení. Pak se ale utkání začalo znovu vyvíjet podle scénáře, který psali hosté. Vydrželi jsme vzdorovat až do 84 minuty. Už předtím jsme hráče hostí několikrát zastavili nedovoleným způsobem, ale žádný z přímých kopů se cestu do branky nenašel. Ale v uvedené minutě tomu bylo jinak. K útočícímu hráči jsme přistoupili pozdě a faulovali ho tak až na samé hranici šestnáctky. Tentokrát hosté již nabídnutou příležitost využili a polovysokou střelou k tyči dali výsledku konečnou remízovou podobu. Za zmínku ještě stojí příležitost Luboše Tilšera, který ale svou technickou střelou tentokrát netrefil branku a tak se body dělily. 

Sestava: Plhal,Prachař, Jašíček,Podaný ,Novák, Pospíšil,Pánek, Tilšer, Mindek,

Kolečkář, Pacejka

Branky: 44 55 min Kolečkář,59 min Pacula

ŽK: 58 min Kolečkář, 37 min. Tilšer, 45 min Pacejka,85 min Pospíšil

Střídání:  10 min Pacula za Pánka, 54 min Kummer M. za Mindeka, 80 min Korkován za Pacejku

Trenéři: Kolář Bedřich, Kolečkář Jaroslav