Švábenice – Rousínov B

Druhé utkání v řadě na domácím hřišti. Pěkné, ale větrné počasí a opět hodně diváků vidělo další okresní derby, které skončilo dělbou bodů. Švábenice – Rousínov B 1:1 (1:1) Sestava: Martin Vymazal – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Petr Deutsch, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Radim Kroutilík – Jakub Kapounek, Jan Hladký. Střídání: 62.minuta Štěpán Hladký za Peťu Novotného, 77.minuta Martin Novotný za Radima Kroutilíka. Branka:35.minuta Lukáš Hladký (penalta) Přihrávka: Jan Hladký. Žluté karty: 60. a 85.minuta Petr Knap. Červená karta: 85.minuta Petr Knap Rohy: 7x
Již v 9.minutě utkání se podařilo hostujícímu Čtvrtníčkovi na dlouhou nohu píchnout míč pod padajícího brankaře a ještě následně míč doklepnout do prázdné branky. Prohráváme hned v úvodu 0:1. Na videu je vidět pouze závěr akce, protože jsem se zrovna v tuto chvíli věnoval naší nové světelné časomíře, které má závadu a zásadním způsobem se zpožďuje. Nyní je již opravena a všechno je v pořádku. Chyba byla v elektronce E13 z podniku Katoda Olomóc. Jako odškodnění jsme přijali dar ve formě osmiválcového automobilu Tatra zkušebně vybaveným pertinaxovým karburátorem a radiální cirkulací oleje. Video z převzetí omluvy https://www.youtube.com/watch?v=t7UxbGjkW0E
Bohužel se zpomalenou časomírou inspirovali asi i naši borci. Byli jsme všude pozdě a nedokázali jsme rychleji přecházet do útoku. Mladíci z Rousínova předváděli presing ve čtyřech lidech a nenechávali nám žádný prostor k rozehrávce. Předváděli brejky v pěti lidech na naše tři obránce. Naše brejky byly ve dvou lidech proti pěti hostujícím.
Naší branky jsme se dočkali v 35.minutě z nohy Lukáše Hladkého, který kopal pokutový kop. Této brance předcházel faul hostujícího obránce na Honzu Hladkého, který nejdříve hlavní rozhodčí odmítl odpískat. Nakonec na pokyn pomezního tuto penaltu odpískal. Toto zaváhání hlavního naznačilo další průběh jeho výkonu.
Druhý poločas byl z naší strany již lepší a dokázali jsme si vytvořit několik velmi slibných brankových příležitostí, které zůstaly nevyužity. Hosté zahrozili nastřelenou tyčkou z přímého kopu. Jednalo se poklidné utkání, které mohlo skončit v klidu spravedlivou remízou, pokud by do toho nevstupoval asi nejmladší účastník na hřišti – hlavní rozhodčí. Jeho výkon neodpovídal třídě, která se hraje a utkání zásadním způsobem nevzládl. Na opačném pólu se pohybovali oba pomezní, kteří podali bezchybný výkon, který jim tento arbitr zkazil svým neakceptováním jejich pokynů.
Rousínov se předvedl svou dravostí a napadáním za každé situace a rychlým přechodem do útoku. Naše borce i nadále trápí koncovka. Nedokážeme využít těžce vypracované tutovky a tím pádem nedokážeme plně bodovat.
Trenér Miroslav Boniatti:
První poločas byl vyrovnaný. Po těžce vybojovaných míčích se nám nedařily přihrávky a odevzdávali jsme míč na kopačky hostů, kteří toho nedokázali využít. V druhém poločase jsme se dostávali více do hry a vytvořili jsme si více šancí než hosté, ale bohužel jsme těchto šancí nedokázali využít. Chybí nám pohoda v koncovce.