14.05.2016 16:30, 22.kolo, Jihomoravský | Vyškov | III. třída sk. A, 2015-2016

Sokol Švábenice:  P. Knap – K. Přecechtěl, P. Navrátil, R. Novotný, R. Dvořák – R. Hrnčiřík (57. J. Hladký), P. Novotný (69. M. Weiss), V. Kuška, M. Novotný – Š. Hladký, L. Hladký

FK Pustiměř: J. Kotulán – M. Rozehnal, P. Hanák, R. Zbořil, L. Kučírka – M. Maděra (57. J. Brandýs), M. Smejkal (82. M. Kalvaster), P. Polišenský, P. Snídal – P. Snídal, T. Kubíček (71. L. Krejčí)

ŽK: 64. P. Navrátil
Hráči zápasu: P. Knap – M. Rozehnal
Místo: Švábenice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Smutník Josef.

První jarní porážka Švábenic
Domácí mužstvo utrpělo poslední porážku koncem října v Opatovicích. V sobotu přijelo do Švábenic mužstvo Pustiměře, které v posledních zápasech zvedá hlavu a dere se do čela tabulky. Po dobrém výkonu si hosté odvezli všechny tři body, které mohou hrát důležitou roli v boji o postup.

Hosté byli produktivnější.
Hra v poli byla z obou stran poměrně vyrovnaná. Domácí se opírali o zkušeného Lukáše Hladkého, který se v úvodu zápasu prezentoval několika střelami z dálky, avšak všechny mířily mimo branku Pustiměře. To hosté byli ve hře před brankou soupeře daleko nebezpečnější. Ve 22. minutě hlavičkoval Lukáš Kučírka po rohovém kopu do náruče domácího brankáře. Ve 24. minutě zahrával domácí Martin Novotný trestný kop a jeho střela jen těsně minula horní růžek soupeřovy branky. Ve 29. minutě vyslal na branku Švábenic nebezpečnou střelu Martin Maděra. Ve 32. minutě se individuálně prosadil na pravé straně hřiště Tomáš Kubíček, nacentroval před branku a tam nechytatelnou střelou otevřel skóre hostující Michael Smejkal – 0:1. Domácí měli možnost srovnat ve 40. minutě z dalšího trestného kopu, ale Martin Novotný nastřelil tentokrát břevno. V závěru poločasu mohla Pustiměř vstřelit druhý gól. Marek Rozehnal nacentroval míč na Tomáše Kubíčka, jehož hlavičku tečoval ještě jeden z domácích hráčů, ale v brance Švábenic se blýsknul bravurním zákrokem gólman Petr Knapp.

I ve druhé části hry byli hosté nebezpečnější
Druhý poločas byl opět herně vyrovnaný. Před brankou byli ale nebezpečnější opět hosté z Pustiměře. V 60. minutě zahrával rohový kop Pavel Hanák a hlavou se prosadil Roman Zbořil – 0:2. Dalším reflexivním zákrokem se prezentoval domácí brankář Petr Knapp, když vleže stačil vytlačit střelu Tomáše Kubíčka, mířící do sítě. Další příležitosti už hosté nedokázali efektivně zakončit. Domácím patřila poslední pětiminutovka, ale z tlaku už nic nevytěžili, na druhé straně musel náznaky rychlých protiútoků řešit opět domácí brankář Petr Knap.

Ohlasy k zápasu

Sokol Švábenice
Michal Weiss – trenér: Musím blahopřát hostům k vítězství, které bylo podle mě úplně zasloužené. Již půl roku nás žádné mužstvo tak nepřehrálo. Vyrovnanou hru jsme drželi do obdržené branky, potom již byl soupeř lepší. Možná, pokud bychom dokázali do poločasu vyrovnat z přímých kopů, které Martin Novotný zahrával velmi nebezpečně, mohla se hra ještě vyvíjet jinak. V závěru jsme hráli vabank a v těchto chvílích nás podržel, tak jako po celý zápas, náš brankář Petr Knap.

FK Pustiměř
Pavel Holub – trenér: „Dnešní zápas měl ukázat, zda opravdu patříme do čela tabulky. Popravdě jsem očekával lepší fotbal, protože mužstvo Švábenic nastoupilo v dobré sestavě a to nám paradoxně vyhovuje, hrát proti kvalitnímu soupeři. Na hřišti to byl ale spíše boj. Přesto si myslím, že zajímavých momentů viděli diváci hned několik. Pro nás bylo rozhodující udržet čisté konto, hrát zodpovědně v defenzívě a snažit se využít každé možnosti ohrožení branky. Po dvou zápasech se do sestavy vrátil Smejkal a také zraněný Kubíček. Oba měli zásluhu na první důležité brance, což bylo pozitivní. Dnes musím pochválit i celou obrannou řadu, která hrála prakticky bez chyby. Soupeř nás ohrozil pouze z trestných kopů, když jsme zbytečně faulovali před naší šestnáctkou. Ve druhé půli jsme začali hrát trošku lépe ve středu hřiště a dostávali jsme se díky tomu do nebezpečných brejků. Žádný z nich jsme ale nevyužili. Zachránil nás tedy až gól Romana Zbořila, který nás trošku více uklidnil. Tlak domácích v poslední fázi zápasu se nám podařilo ustát. Hráčům chci poděkovat za obětavý výkon a gratuluji jim k důležitým třem bodům.“