Švábenice – Pustiměř

7.kolo muži 21.9.2003 16:00 Švábenice : Pustiměř 2:1 (1:1), Miloslav Skácel, Josef Jiříček
Po sobotním velmi tvrdém tréninku na chovatelské chatě, který proběhl až do časných ranních hodin za sponzoringu Fíka, kterému gratulujeme k jeho nové úloze sponzora těchto chvályhodných tréninkových aktivit. Někteří bohužel měli potom problémy nastoupit včas a nebo vůbec na hřiště. Hra byla vcelku vyrovnaná s naší mírnou převahou. Míč jsme měli více na kopačkách a snažili jsme se tvořit hru. Pustiměř hrozila rychlými a nebezpečnými protiútoky. Po jednom rychlém vhazování a klasickém podběhnutí Kudle utekl po křídle hráč Pustiměře a nacentroval do vápna, kde jsme již nestačili pokrýt rychlonohého útočníka Pustiměře, který hlavou skóroval. Snažili jsme se vyrovnat, ale vázla nám koncovka. Museli jsme si neustále dávat pozor na rychlé brejky, které byli velmi nebezpečné. Gólu v síti Pustiměře jsme se dočkali po střele Miše Weisse a nečekaném vstrčení hlavy do této střely Skaldou. Nestárnoucí legenda našeho fotbalu totálně změnila směr střely a gólman Pustiměře již neměl šanci zareagovat. Vyrovnáno 1:1. Pak přišla chvilka pro diváky, kterou předvedl Kozina po střele do vlastní sítě. Perfektní Stěnda byl na místě a míč vytlačil nad břevno naší branky. Do poločasu jsme měli ještě výhodu pokutového kopu, po faulu na bojovného Jarka Dolečka. Šel ji sám kopnout a bohužel ani nadvakrát nedal. Poločas tak skončil 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili bojovně naladěni a překvapivě jsme i nadále byli lepším mužstvem. Většinou v druhé půli odpadáme, což se konečně nestalo. Hru jsme měli v rukou, ale bohužel nepřicházel gól. Ke konci zápasu se několikrát chybným rozhodnutím snažil zviditelnit rozhodčí, který byl nejmladším na hřišti a mohl by možná být i vnukem některých hráčů. Naštěstí z nařízených přímých kopů nic nebylo a po jednom z rychlých zachraňujících odkopů Kudle a hlavičce obránce Pustiměře, velmi rychle vhodil aut Dolek a rychlonohý Josef Jiříček z ostrého úhlu vypálil a asi minutu před koncem vstřelil zasloužený vítězný gól. Všichni si zaslouží pochvalu, za předvedený vykon i v druhém poločase. SESTAVA: Stěnička, Novotný (Derka), Martin Jiříček, Obruča, Hanák, Kozák, Weiss, Válek (Gabrišák),Kudlička, Doleček, Skácel (Josef Jiříček) BRANKY: Skácel, Josef Jiříček