Švábenice – Kroužek

19.kolo muži 2.5.2004 16:30 Švábenice : Kroužek 3:1 (1:0), Jaromír Doleček, Michal Weiss, Petr Novotný
První zápas ve společné Evropě jsme odehráli na domácím hřišti na pěkném trávníku za slunečného počasí. V udírně se prodávaly dva druhy cigára, pivo bylo vychlazené a pro diváky byl připraven, po zaplacení vstupného, papírový program se všemi statistikami. Kroužek byl mírně favorizovaný, přesto se v úvodu utkání hrálo pouze na polovině hostů. V 17 minutě jsme proměnili centr Pece z pravé strany. Yjen pouze hlavou prodloužil na Dolka a ten hlavou vstřelil první gól. V 31 minutě se Dolek opět ocitl v šanci, ale trefil pouze břevno. Hrál se především fotbal a nepředváděla se pouze nakopávaná. Poločas skončil 1:0. V druhé půli měl z počátku navrch Kroužek a korunoval to vyrovnávajícím gólem. Naše hráče to nepoložilo. Po tom co rozhodčí neodpískal penaltu na jasně faulovaného Pecu, přišla krásná akce. Peca pěkně přiťuknul z obrany útočícímu Mišu Weisovi, který parádním obstřelením trefil šibenici. Vedli jsme 2:1 KING BANIK. Hráče Kroužku to trošku utlumilo a nedokázali na naši hru odpovědět. Rychlými brejky jsme se dostávali do šancí a jim nezbývalo než faulovat. Po jednom z přímých kopů Peca krásně zvýšil na konečných 3:1. Opět se ukázalo, že bojovná obrana a stabilně perfektní hra Pece nám přináší body. Jeho celoplošná hra, podržení míče, kopací technika je prostě vyčnívající nad všemi našimi hráči. SESTAVA: Stěnička, Hrnčiřík, Kudlička, Kozák (Gabrišák), Novotný Petr, Válek, Hanák, Hladký Jan (Martin Jiříček), Pištělka (Skácel), Weiss, Doleček BRANKY: Jaromír Doleček, Michal Weiss, Petr Novotný.
Řekli po utkání:
Michal Weiss (obránce, střelec gólu): Děkuji všem za předvedený výkon a oslavu titulu Baníku a hlavně Pecovi za perfektní přihrávku na gól. Jsem rád, že se mi podařilo zrovna dnes vstřelit gól. BANÍK P***!
Rosťa Hrnčiřík (občas hrající trenér na místě stopera): První půle byla fotbalovější a přesto jsme vstřelili pouze jeden gól. V druhé půli jsme spíše bojovali než předváděli fotbal a i tak to na Kroužek stačilo. Potěšilo mě, že po vyrovnání jsme dokázali zvednout hlavu a vstřelit ještě dva góly.
Jaromír Doleček (náš nejlepší střelec): Dnes poprvé na jaře jsem si pořádně zahrál fotbal díky kolektivní hře, která nám prozatím moc nešla.
Petr Kozák (v obraně hrající sekretář klubu): První půle byla jednoznačně lepší. V druhé půlce nás více zatlačili. Důležité je, že tři body zůstali doma.
David Hanák (po delší době dobře hrající záložník): Bylo to dobrý. Před utkáním jsem nevěřil v naše vítězství.