Švábenice – Drnovice

Komentář z webu FKD

Švábenice – FKD A 4:1

Sestava : Hrušák – Weber,Gottvald, Setínský,Vaškeba – Strnad,Adler,Němec,Handl – Lukeštík,Šmerda – Forró
Branku dal Handl

Ve Švábenicích jsme byli 20 minut lepším týmem a domácí téměř nepustili za poloviny. Ty jen přihlíželi naším kombinacím a my jen můžeme litovat, že jsme nevyslali více nebezpečných střel, nevymysleli nějakou nebezpečnou akci. První nebezpečnou ránu vyslal ve 12 minutě Adler, ale domácí brankář Raus jeho střelu vytěsnil na roh. V 16 minutě zatáhl míč před vápno Němec, předložil nahrávku do strany Šmerdovi, který míč sklepl na nabíhajícího Handla, a my šli do vedení. To bylo z naší strany vše a dále jsme nic nepředvedli. Domácí prakticky z první šance vyrovnali. Ovšem tomu předcházel skvěle sehraný brejk s koncovkou Hladkého. To běžela 19 minuta. O tři minuty později byl zcela osamocený před Hrušákem Pavlík, ale zakončil našemu brankáři do rukou. Ve 37 minutě přišel další smrtící brejk domácích a do prázdné se trefil Pavlík. Ve 43 minutě další brejk domácích, ale Hrušák náš tým podržel.
Jak první půle skončila, tak druhá začala. Hladký zatáhl míč po lajně a ve vápně našel osamoceného spoluhráče, ale ten mířil vedle. V 60 minutě napálil Hladký břevno naší branky. V 69 minutě se objevil sám před Hrušákem Pavlík, ale náš brankář se vyznamenal. Ovšem v 71 minutě se domácí prosazují. Trestný kop z hranice šestnáctky mířil do naší zdi, která se rozestoupila a střela Martina Novotného končí v naší síti. My se připomněli až v 81 minutě Lukeštíkem, který však Rause nepřekonal. V 86 minutě se sám řítil na Hrušáka Kuška a jeho oblouček končí v naší síti a tím je uzavřeno skóre zápasu.
Domácí vyhráli zaslouženě. My byli lepší jen v úvodu a poté jsme hráli hodně nepřesně a domácí nás předčili ve všech směrech.