Švábenice – Čebín

Souboje prvního s posledním jsou vždy ošidné a na hřišti to nemusí vždy odpovídat aktuálnímu umístění v tabulce. Něco podobného bylo k vidění i v tomto utkání. Švábenice – Čebín 2:0 (0:0) Sestava: Petr Uhlíř – Milan Gruber, Michael Jičínský, Tomáš Holiš, Petr Deutsch (29.min Tomáš Orel) – Jiří Stříž (21.min Jan Stříž), Jiří Pokorný, Lukáš Hladký, Štěpán Hladký (46.min Martin Novotný) – Miroslav Boniatti, Jan Hladký. Branky: 51.min Jan Hladký, 88.min Miroslav Boniatti. Asistence: 51.min Lukáš Hladký, 88.min Jan Stříž. Žluté karty: 18.min Petr Uhlíř, 70.min Martin Novotný.
Vzhledem k postavení obou týmů fanoušci očekávali brankostroj našich borců, který se nekonal. Tyto utkání bývají vždy velmi těžké a nám se ho dnes nakonec podařilo zvládnout. Hosté nás od úvodních minut tlačili před naši branku a moc nám míč nepůjčovali. Za celý první poločas se nám do náznaku šancí dařilo dostávat minimálně. To hosté nelenili a vypracovali si jich velmi mnoho. V 18. minutě nám casino online zatrnulo, protože hlavní rozhodčí na pokyn pomezního odpískal údajnou penaltu, která dle slov faulovaného útočníka hostů nebyla. Fauloval náš brankař, který obdržel žlutou kartu a po velkém váhání hostů kdo ji půjde kopat, ji chytil. Skóre se tak neměnilo.
Obraz hry se i nadále neměnil a Petr Uhlíř v brance čaroval, jak jen to šlo. Svými brilantními zákroky vychytal několik tutových šancí hostů a velmi náš tým podržel. Pokud bychom po poločase prohrávali o několik branek, tak by se nebylo čemu divit. Přesto v první půlce branka nepadla.
V šesté minutě druhé půlky přišla naše první šance, po centru Lukáše Hladkého na zadní tyč, která skončila brankou. Bratr Honza tam míč nadvakrát přece jen dotlačil. Vedeme 1:0.
Uklidnění v podobě další branky dlouho nepřicházelo. Během celého utkání se nám nějak nedařilo a všechny odražené, nastřelené a nazdařbůh odkopnuté míče se vždy odrážely přímo ke kopačkám hostů.
Jak již bylo napsáno, tak utkání z naší strany moc krásy nepobralo a moc se nám herně nevydařilo. Utkání se také nepodařilo hlavnímu sudí, který se do toho všeho tak zamotal, že hostům šest minut před koncem utkání udělil za řeči dvě červené karty, kvůli dohadování kolem sporného autového vhazování. Nevedlo se mu na obě strany.
Hostům se vedlo herně vcelku dobře, ale vstřelit branku jim neumožnila jejich tragická koncovka a vynikající výkon našeho brankaře Petra Uhlíře.
Naše uklidnění v podobě další branky přišlo v 88. minutě utkání po přihrávce Honzy Stříže a zakončení Miry Boniatti. Utkání tak skončilo naši výhrou 2:0, což znamenalo naše setrvání na prvním místě tabulky. I když se nám herně nedařilo, tak kluci dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce.