Rájec-Jestřebí – Švábenice

Rájec-Jestřebí – Švábenice 5:0 (3:0) Sestava: Petr Uhlíř – Petr Knap, Milan Gruber, Petr Deutsch, Tomáš Orel – Štěpán Hladký (56. minuta Jiří Pospíšil), Vojtěch Kabele (67. minuta Jiří Stříž), Jan Stříž, Vladimír Kuška, Patrik Navrátil (56.minuta Petr Kabele) – Jan Hladký Žluté karty: 5. minuta Jan Hladký, 22. minuta Jan Stříž, 68. minuta Milan Gruber.

Na hřiště soupeře, který je kvalitativně úplně někde jinde, jsme jeli s cílem překvapit a hrát zodpovědně zezadu.
Ihned po hvizdu jsme působili nebojácným dojmem a obměněná sestava se svého úkolu zhostila slušně. Domácí to asi nečekali a byl na nás ihned likvidační zákrok na polovině hřiště. Rozhodčí začal úřadovat a řešil to pouze domluvou. Ihned na to se Honza Hladký dostal do vápna, kde byl nekompromisně sražen. Píšťalka zůstala němá. Po chvilce byl opět sražen před velkým vápnem a opět ticho, pouze obrovský řev našich fanoušků. Za další minutu mu raději udělil žlutou kartu, aniž by někdo věděl za co.

Prvních pět minut naznačilo, odkud vítr fouká a naše snažení bylo marné. První branku jsme obdrželi v 22. minutě po neodpískaném faulu loktem, druhou po naší zbytečné ztrátě míče ve středu pole a třetí po rozehrání přímého kopu po našem faulu, který si rozhodčí vymyslel. Poločas 3:0.

V 50. minutě náš slibný brejk, ale okamžitě brejk domácích a tři hráči domácích sami na brankaře. 4:0. V 85. minutě ještě naše nerozumění a 5:0.

Domácí mužstvo je kvalitativně minimálně o řád výše. Mají velmi dobré hráče do přechodové fáze, kteří velmi rychle posouvají hru do stran a přetěžují obranu centry do vápna na mnoho nabíhajících hráčů. Přesto hrají velmi disciplinovaně vzadu, kde jim okamžitě vypomáhá maximální počet hráčů.

Všechny naše slibné akce byly ukončeny nekompromisním odmáváním ofsidu, případně faulem, který zůstával neposouzen. Komedie vrcholila za stavu 3:0 pro domácí, neodpískáním jasného faulu v našem vápně, po kterém měli domácí kopat pokutový kop. Klasická úlitba, aby si každý myslel, že sudí píská prostě jen špatně, byla pouze k zasmání. Za rozhodnutého stavu totiž již nebylo co řešit a mohl si to již dovolit. Divadelní představení, které si nikdo z diváků nezaplatil, skončilo naší prohrou 5:0. Domácí vyhráli zcela zaslouženě a pokud nedojdou peníze na…, nebo se nerozutečou hráči, tak jsou jasným vítězem naší skupiny.

Našim klukům lze poděkovat za nebojácný výkon a nesložení zbraní ani za nepříznivého vývoje utkání. Utkání rozhodlo několik fatálních “přehmatů” rozhodčích, naše individuální chyby a kvalita mužstva domácích.

PS: S podivem zůstává hodnocení výkonu hlavního sudí delegátem z našeho utkání v Medlánkách, kde byl jeho výkon velmi dobrý (letos zatím na našich utkáních nejlepší). Obě strany si pochvalovaly jeho dobrý výkon. Delegát to vyhodnotil jako neuspokojivý výkon a komise rozhodčích mu udělila trest ve formě omezení delegace na jedno utkání. Dnešní trio sudích, které se s velmi dobrým pažitem v Rájci loučilo v přátelském objetí domácích hráčů, by v tomto kontextu muselo dostat minimálně doživotní zákaz. Co za jejich jednostranným výkonem bylo, lze pouze spekulovat.

Komentář domácích:
Převzato bez úprav z http://fotbalrajec.webnode.cz/news/muzi-dali-svabenicim-doma-bura-/
Muži dali Švábenicím doma bůra.
23.09.2013 19:36
MKZ – Švábenice 5 : 0 ( 3 : 0 )
Branky : Macháček , Jarůšek , Crhák , Sedlák , Palkanynec

Sestava : Polák – Navrátil, Štrof, Klimeš, Žilka – Formánek, Farník, Sedlák, Jarůšek – Crhák, Macháček

střídání : Palkanynec, Hanskut, Kubásek, Kučera, Pavlíček, Skácel

Hosté se od první minuty presentovali velkým pohybem a vysokým presinkem a utkání tak bylo od začátku vedeno v tempu nahoru a dolů.
V 16. minutě se dostávali hosté do slibné příležitosti, ale nebyli v pokutovém území dosti důrazní a z následného rychlého kontru skoroval Macháček. To nás zjevně uklidnilo a začali jsme více držet balon na svých kopačkách, ikdyž hosté svým neustálým pohybem a napadáním nás neustále zlobili. I přesto jsme si vytvořili po rychlých přechodech do útoku další šance a dvě z nich proměnili a tak se šlo do kabin za příznivého stavu 3 : 0 pro domácí.
Na úvod druhé půle jsme zvýšili Kubem Sedlákem na 4 : 0 a už šlo jen o to v klidu zápas dohrát. Hosté se ale snažili stále minimálně o čestný úspěch a jejich výkon s ohledem na výsledek byl sympatický. Dvakrát je v tomto snažení zastavil praporek pomezního a v dalším ataku nás podržel Radim Polák. Definitivní tečku udělal za výsledkem Palkanynec, který si nekrytý naběhl za obranu hostů a s přehledem skoroval.

V neděli hrajeme na domácí půdě další těžký zápas kdy nastoupíme v okresním derby proti Sokolu Lipovec. Přijdte nás povzbudit v boji o další body.