Ochoz u Brna – Švábenice

V dalším jarním kole jsme zajížděli na hřiště kde moc branek nepadá. Statistika se tentokrát potvrdila. Ochoz u Brna – Švábenice 0:0 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Tomáš Holiš, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Štěpán Hladký (62.min. David Lukeštík), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž – Jakub Kapounek, Jan Stříž. Žluté karty: 84.min. Michal Slavíček, 87.min. Tomáš Holiš Rohy: 9x

Hned úvod ukázal, že to nebude jednoduché utkání. Nedostávali jsme se do hry, protože domácí se snažili hrát velmi jednoduše. Jejich taktika “…pokud mám míč, tak ho napálím co nejvýše a nejdále a uvidím, co se stane…” jim vcelku vycházela. Tyto nazdařbůh nakopávané míče nám dělaly problémy. Nějaký čas nám trvalo, než se nám podařilo na tuto taktiku přizpůsobit obrannou činnost, ale i tak to občas zaskřípalo. V prvním poločase byly vidět šance na obou stranách. Domácím se nedařilo trefit z pěkných šancí vůbec mezi tyče a nám se podařilo alespoň nastřelit břevno.

V druhém poločase jsme začali ještě více tlačit a soupeře přehrávali. Nutili je některé naše hráče zdvojovat a tak se otevíraly vrátka pro ostatní spoluhráče, kteří dané pěkné příležitosti nedokázali využít. Domácí neustále míče nakopávali a tak bylo jen otázkou času, kdy se štěstěna přikloní na jejich stranu. Obrovskou příležitost měli pár minut před koncem, kdy domácí hráč dokázal sám před prázdnou brankou překopnout úplně vše, ze vzdálenosti dvou metrů před brankovou čarou. Utkání tak skončilo dělbou bodů a náš posun o jednu příčku v průběžné tabulce výše. Šesté místo je opět nejvýše dosažené průběžné umístění našeho klubu.