Dražovice B – Švábenice

Zdravím. Naprosto jednoznačná záležitost favorizovaného celku Švábenic, který rozhodl o výsledku utkání již v prvním poločase. Domácí i přes velkou snahu, viditelně nestačili na naše hráče, kteří si v herní a střelecké pohodě odvezli očekávané tři body. Impozantní náskok 20-ti bodů, na druhé Pačlavice, čtyři kola před koncem soutěže mluví  za vše. Dražovice B – Švábenice 0:5 (0:4) Sestava:Milan Stěnička – Petr Knap, Jiří Judas, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Jan Stříž – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídal:65. minuta Martin Novotný Tomáše Orla. Branky: 3x Honza Hladký v 9, 18 a v 50. minutě. 1x Jiří Pokorný v 17. minutě a 1x Honza Stříž v 38. minutě.  Přihrávky: 4x Jirka Stříž a 1x Lukáš Hladký. Střely: 18x. Centry: 33x. Rohy: 13x.

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně. Vycházeli z tradiční kombinační akce, které soupeř nestačil bránit. Běžela 9. minuta, když skluzem u lajny vybojoval Peťa Knap míč pro Lukáše Hladkého, který poslal kolmici do vápna na bráchu Honzu. Honza, střelou na zadní tyč, nastartoval brankostroj švábenických hráčů na 0:1.

V 17. minutě se v souboji s domácím hráčem prosadil Jirka Stříž a vybídl ke střele kapitána mužstva Jirku Pokorného. Jirkova nechytatelná dělovka, z půlkruhu velkého vápna, skončila v šibenici. 0:2.

O minutu později, předvedli naši hráči další gólovou akci. Na perfektní přihrávku Lukáše Hladkého, mezi tři beky, si naběhl Jirka Stříž a předložil tutovku Honzovi Hladkému. Honza rybičkou zvýšil v 18. minutě na 0:3.

Další šanci na zvýšení náskoku dostal Jirka Judas. Nařízenou penaltu za faul na Honzu Hladkého a následnou ruku ve vápně však neproměnil. Na neškodnou střelu domácích hráčů odpovědělo naše mužstvo kombinací na jeden dotek, ale v koncovce se Honza Stříž neprosadil. Skóre se měnilo v 38. minutě. Po několika hlavičkových soubojích na polovině hřiště, se k míči dostal Peťa Novotný. Svou přihrávkou našel rozběhnutého Jirku Stříže. Jirka ideálně našel bráchu Honzu, pro kterého nebyl problém zakončit a upravit poločasový výsledek na 0:4.

Druhý poločas začal ve stejné režii jako první. Už  v 50. minutě se opět měnilo skóre zápasu. Přihrávku z půlky hřiště Lukáše Hladkého, přenechal Honza Hladký Jirkovi Střížovi. Jirka zatáhl míč do vápna a přihrávkou pod sebe vybídl Honzu Hladkého ke skórování. Jirka Stříž svou čtvrtou finální přihrávkou a Honza Hladký svým třetím gólem v utkání, vystavili konečný brankový účet tohoto zápasu na 0:5.

Hráči Švábenic dohráli utkání v pohodě, když předčili domácí Dražovice B ve všech řadách. Při větším zaujetí ve hře a proměňováním opravdu vyložených šancí, mohli vyhrát ještě výraznějším rozdílem.