Doubravice – Švábenice

Doubravice – Švábenice 4:0 (2:0) Sestava: Petr Uhlíř – Vladimír Kuška, Milan Gruber (79. minuta Tomáš Orel), Petr Knap, Martin Novotný – Jiří Stříž, Vojtěch Kabele, Jan Stříž (73. minuta Filip Navrátil), Jiří Pospíšil – Štěpán Hladký (59. minuta Patrik Navrátil), Jan Hladký (81. minuta Jaromír Štěrba) Žluté karty: 42. minuta Jan Stříž, 58. minuta Jiří Stříž, 71. minuta Milan Gruber Červená karta: 36. minuta Martin Novotný

K druhému venkovnímu utkání podzimu jsme zajížděli na hřiště nováčka do Doubravic nad Svitavou. V úvodu utkání se domácí snažili na nás vlétnout, ale nějak se jim to nedařilo. Téměř neposečené užší hřiště, s domácí střídačkou na půlící čáře, obehnané ze třech stran vysokými ochrannými ploty, moc kombinační hře nepřálo.

Domácí se snažili držet míč, ale nic kloudného se jim nedařilo vymyslet. Nakopávané míče naslepo dlouho nikoho nenacházely. Naši kluci hrozili přímočarými výpady do obrany hostů. Naše první 100% příležitost přišla v 17. minutě utkání. Po bleskové kombinační akci se v prostoru pokutového kopu ocitl osamocen Vojta Kabele. Jeho střela byla slabá a mířila přímo k nohám brankaře domácích.

V 24. minutě jsme rychle hodili aut a po přenesení hry na druhou stranu netrefil Štěpán Hladký prázdnou branku.

Tyto nevyužité akce nás mrzeli, protože jsme mohli vést 0:2 a vývoj utkání by směřoval k naší spokojenosti.

V 32. minutě jsme v obraně udělali chybu po pomalé křižné přihrávce, kterou vystihl hráč domácích. Prohrávali jsme 1:0.

Za další čtyři minuty bylo ještě hůř. Martin Novotný šel do souboje a domácí hráč mu spadl pod nohy. Následně na něho v pádu šlápl a začal nadávat na všechny strany. Pomezní rozhodčí ve šlápnutí viděl úmysl a hlavní vše sečetl do červené karty.

Ve 41.minutě bylo po utkání. Domácí hráč byl faulován ve vápně a kopal se pokutový kop. Prohráváme 2:0.

V úvodu druhého poločasu jsme chtěli na domácí ještě vlítnout, ale vše zhatila velmi pěkná křížná střela domácích, která stav utkání posunula na 3:0. Rezignovali jsme a už nám chyběla šťáva na zvrat.

V 51. minutě přišel zkrat domácího obránce, který kopnul do hlavy Honzu Hladkého, který by šel sám na branku. Obdržel také červenou kartu a počet hráčů se na hřišti vyrovnal.

V 63. minutě domácí trefili opět po pěkné střele naše břevno a v 65. minutě z hranice velkého vápna dali čtvrtou a poslední branku.

Konečný stav utkání 4:0.

Komentář k utkání z webu domácích (bez úprav)

SKD – ŠVÁBENICE 4 : 0 (2:0)

Sestava a hodnocení

Poslední vítězný zápas v I.B třídě jsme sehráli 29.10.2000, kdy jsme porazili Skalici 2:0 (Malach P. a Sáňka J.). Potom následovala šňůra porážek a sestup. Včera se nám podařilo opět zvítězit se silným soupeřem casino online ze Švábenic. Přijelo sebevědomé mužstvo, které okupovalo první příčku tabulky na půdu nováčka pro 3 body a odjíždělo s výpraskem a s pocitem křivdy (snad rozhodčí či diváci zavinili prohru? Nebo snad hráči vlastní nedisciplinovaností?). Zpět k našim, podali opět jako minulé kolo solidní výkon, tentokrát bez chyb v obraně a s vysokou produktivitou v útoku. Jedna vlaštovka však jaro nedělá a je třeba stále pokračovat ve hře bez chyb a sem tam proměnit ňákou tu šanci, a proto olé do dalších kol.

První v zápase zahrozili zkušení hosté, kdy po průniku středem naší obrany v 16 min a následně v 30 min skvěle zachránil Čahoun, dorážka mířila mimo. Ve 34 min se domácí dostali do první vážné šance a hned šli do vedení, po přesném pasu Vladíka přes celou bránu zakončoval na zadní tyči Trubák M. V 38 min byl po hrubém faulu vyloučený hostující hráč a naši tentokrát přesilovku dokázali využít, ve 41 min po faulu na pronikajícího Hájka M. sám postižený s přehledem proměnil penaltu a šlo se do kabin za nadějného stavu.

Druhý poločas hosté zcela odešli a naši navyšovali vedení. Ve 49 min po přihrávce Vladíka se trefil do šibenice Hájek M. a v 66 min se dočkal i Vladík a zakončil přesný pas od Kuběny. V 70 min se nechal vyloučit Vach a vyrovnal počet hráčů na hřišti, hosté však na zvrat neměli síly morální ba ani fyzické a tak naši borci uhráli zépas s nulou na kontě!!!!! Za zminku ještě stojí parádní akce Trubáka ze 65 min, kdy po průniku nastřelil bombou břevno.

Podloucký – Císař, Vach, Hubený, Hájek P., – Pijáček (79 Beránek), Hájek M., Aujeský, Trubák ( 85 Sáňka Jak.) – Vladík, Kuběna ( 75 Schuch)

Branky: Hájek M. 2, Trubák, Kuběna Asistence: Vladík 2, Hájek M., Kuběna

Počet diváků: 88

Celkové hodnocení: SKD 1 Švábenice 3

Držení míče: 51% ku 49%

Střely do zařízení: 10 ku 4

Mimo: 9 ku 8

Rohy: 5 ku 3

Karty: 3ŽK 1ČK ku 3ŽK 1ČK