Švábenice – Lipovec

V dalším domácím utkání nás čekal nováček 1.B třídy z Blanenska, který dříve hrával také Krajský přebor. Švábenice – Lipovec 1:3 (0:0) Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap (80.min. Radim Kroutilík)– Petr Deutsch, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Petr Novotný (64.min. Stěpán Hladký) – Jakub Kapounek (55.min. Martin Novotný), Jan Hladký. Branka: 90.min Jiří Pokorný. Přihrávky: 90.min Lukáš Hladký. Žlutá karta: 25.min. Petr Knap, 45.min Jan Hladký, 80.min Martin Novotný. Rohy: 9x.

Ihned v úvodu bylo vidět, že se bude jednat o těžké utkání. Hosté fotbalové krásy moc nepobrali a snažili se vše urvat svou bojovností. Obrana se držela svých pozic, z kterých neustupovala a nesnažila se tlačit dopředu za žádných okolností. Naši hráči byli po úspěšně zvládnutém derby v Drnovicích asi trošku namlsaní a vypadalo to, že se jim moc nechce. Chyběla bojovnost a vůle utkání zlomit ve svůj prospěch. Od hostů se nic nečekalo a hru tvořilo především naše mužstvo. Bohužel se nedařilo našemu středu a bylo to znát na výkonu celého mužstva. Nedařily se přihrávky a zbytečně jsme ztráceli míče. Nefotbalové utkání skončilo v poločase bezbrankovou remízou.

Ihned  v úvodu druhé půle hosté předvedli brejk a vedli 0:1. Pár minut na to se to opakovalo a bylo to 0:2. Bohužel se naše hra nelepšila a hosté hráli/nehráli pořád stejně. Bída a utrpení a tak nás hosté dorazili třetí brankou. Podařilo se nám korigovat až v 90. minutě po faulu na Lukáše Hladkého ve vápně. K penaltě se postavil kapitán Jirka Pokorný a snížil na konečných 1:3. Tohle utkání se zařadilo mezi herně velmi špatné utkání a pro domácího diváka nebylo lehké sledovat takovou bezmoc.