Švábenice-Drnovice

Zdravím. Hosté z Drnovic si přijeli pro bod, který potřebovali k postupu do 1B. Švábenice – Drnovice  1:1 (0:0). Sestava: Stěnička – Knap, Jičinský, Pokorný, Hrda, – Novotný, Hladký L, Judas, Stříž J, – Jiříček M, Boniatti. Branka: Hladký L. Přihrávka: Pokorný. Rohy: 6:4. Střely na bránu: 11x. Centry ze strany: 22x.

Začátek zápasu byl oboustraně opatrný. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. V 11 min. přihrává Knap Boniattimu, který vyslal do ofsajdové uličky Stříže J.. Soupeř se dál snažil držet míč pod kontrolou a vyrážet do rychlých protiútoků. V 21 min. po chybě Knapa, hosté ohrožují branku. Ve 27 min. po výměně míče Novotný, Judas – Judas zakončuje ranou k tyči. Drnovický branař chytá. Soupeř se dostává před naši branku, hlavně přes dlouhé auty, které jsou velice nebezpečné. Nejhezčí akce prvého poločasu se zrodila v 30 min. Pokorný přenesl hru na Hladkého L., ten uvolnil  Boniattiho, který technickou střelou vystrašil golmana Drnovic. Vzápětí po rohu zakončuje Hladký L.

Druhý poločas jsme nezačali dobře. V 47 min. Pokorný nepřesnou přihrávkou poslal do šance soupeře, kterého zastavuje Judas za cenu žluté karty. Nepřesné přihrávky nás brzdily při přechodu do útoku. Soupeř kontroloval hru a jeho rychlé brejky dělaly našim obráncům velké starosti. Až v 80 min. nastalo velké vzrušení. Pokorný po průniku do vápna byl sražen a Hladký L. pokutový kop bezpečně proměnil 1:0.

Soupeř vrhl vše do útoku a v 89 min se jim podařilo vyrovnat. Po dlouhém autu do šestnáctky, první střelu Stěnička vyráží, ale druhý neobsazený hráč Drnovic hlavou upravuje na konečných 1:1. Branka v poslední minutě mrzí, ale po dobrém výkonu obou mužstev je remíza zcela zasloužená. Proto gratulace soupeři k postupu do 1 B.