Ivanovice n/H – Švábenice

Historicky první utkání v krajských soutěžích a rovnou derby. Dlouho očekávané utkání je za námi. Proběhlo za vynikající divácké návštěvy v téměř plně zaplněném areálu. Dle odhadu mohlo být přítomno více než 400 diváků.Ivanovice na Hané – Švábenice 1:1 (0:0) Sestava: Martin Vymazal – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Radim Kroutilík, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Petr Novotný – Jakub Kapounek, Jan Hladký. Střídání:65.minuta Štěpán Hladký za Peťu Novotného. Branka: 84.minuta Miroslav Boniatti Přihrávka: Lukáš Hladký. Žlutá karta: 40.minuta Jiří Pokorný, 57.minuta Jan Hladký a 88.minuta Michael Jičínský. Rohy: 6x
První půle byla oboustranně velmi špatná a moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Prvních 20 minut měli míč na kopačkách spíše domácí a zbytek poločasu zase hosté. Hosté působili velmi zakřiknutě a ustrašeně. Domácí zase avizovali problémy se sestavou a nastoupilo několik hráčů béčka. V úvodu druhé půle si hostující brankař nekvalitně postavil zeď a domácí se dostali do vedení z nohy Zdeňka mobile casino Černého. Hosté začali hrát fotbal a otevřeli hru. Od této chvíle bylo k vidění spousta vyložených šancí na obou stranách. Hosté se do nich dostávali kombinační hrou a domácí využívali brejků do otevřené obrany hostů. Hostům se podařilo vyrovnat šest minut před koncem utkání, po rozehraném přímém kopu Lukáše Hladkého na Miroslava Boniatti, který nezaváhal a vyrovnal na konečných 1:1. V druhé půli domácí pomalu odcházeli fyzicky. Díky výborným zákrokům obou brankařů nebylo k vidění více branek. Vynikající kulisa tohoto derby bez zákeřných faulů a excesů hráčů i fanoušků. Byl to fotbalový svátek pro obě strany.
Trenér Miroslav Boniatti:
K vidění bylo mnoho šancí na obou stranách a toto utkání mohlo klidně skončit 8:8. Co se týká našeho mužstva, tak naše hra trpěla nováčkovskou daní. Dokázali jsme si vypracovat gólové příležitosti, ale také jsme díky chybám v obraně mohli inkasovat. Spravedlivá remíza
Asistent trenéra Josef Pýrek:
První půle nebyla z naší strany ideální a bylo vidět, že nám chybí zkušenost. Mužstvo se hledalo a bylo nervózní. V druhém půlce jsme zrychlili pohyb na hřišti a bylo to poznat na zlepšené hře a vytváření šancí, které byly díky naší otevřené obraně na obou stranách.