Švábenice – Zborovice

Zdravím.
Uplynuly necelé tři měsíce od skončení podzimní sezony a jsme opět ve fotbalovém zápřahu. Prvním turnajovým zápasem v Morkovicích, otevíráme sezónu od které se hodně očekává. Potvrzení herní i výsledkové suverenity v okresním přeboru, zkvalitnění fotbalového zázemí a v neposlední řadě i výstavba nových kabin.
Do nové sezóny vstupujeme s jedinou fotbalovou změnou a to podstatnou. Po půlročním hostování z Brna, odchází do Rakouska Riša Bary Jičínský, kterému tímto děkujeme za předvedené výkony a hlavně za vstřelené branky v našem mužstvu. Bary díky. Na jeho místo naskakuje již zcela uzdravený Mira Boniatti. Z béčka dostává svoji šanci Tomáš Orel.

Další mužstvo, které mělo šanci přerušit naši neporazitelnost přijelo ze Zborovic. Účastník 1.B třídy nás nezastavil. Již 25 utkání v řadě bez porážky, jsme zvládli velice dobře. Naposledy jsme prohráli 2.5.2010 v Brankovich 2:0.
Švábenice – Zborovice 5:1 (3:0) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Pokorný – Štěpán Hladký, Honza Hladký. Střídání:Tomáš Orel, Honza Stříž. Branky: Honza Hladký 2x, Jiří Judas 1x, Jiří Pokorný 1x, Miroslav Boniatti 1x.Přihrávky: Jiří Stříž 2x, Jiří Pokorný 1x, Lukáš Hladký 1x, Honza Hladký 1x.

Naši hráči i trenéři vstoupili do utkání s očekáváním, jakou stopu na jejich herním projevu zanechala dlouhá zimní přestávka. Od první minuty utkání převzalo naše mužstvo iniciativu a kombinační hrou se dostávalo na dostřel soupeřovy branky. V 9 minutě po skvěle zahraném trestňáku Lukáše Hladkého se do koncovky dostal Jirka Judas a tečovanou střelou k přední tyči otevřel účet zápasu 1:0.
Některé akce na jeden dotek nebyly dotažené do konce, přesto posledních 10 minut prvního poločasu rozhodlo o výsledku. Nejprve v 35 minutě Milan Gruber zběhl do lajny, po jeho přihrávce se dostal ke střele Jirka Pokorný a následnou dorážkou zvýšil Honza Hladký na 2:0.
Po další ukázkové akci v 38 minutě Jirka Judas našel Jirku Stříže, který perfektní uličkou našel Honzu Hladkého, pro kterého nebyl problém zvýšit na 3:0.

V druhém poločasu se hosté několika akcemi před naší brankou snažili o snížení skóre, ale 52 minuta udělala konec jejích nadějím. Další akce na jeden dotek. Lukáš Hladký uvolnil Honzu Hladkého, který centrem našel Jirku Pokorného. Jirka zvýšil na 4:0.
Další tutovku zazdil Jirka Stříž, když běžel sám na branaře a nedal. Nedáš dostaneš. Hosté, po faulu před naším vápnem, rozehráli trestný kop a špatně pokrytý hostující hráč v 60 minutě snížil na 4:1.
V tuto dobu se na hřiště začla snášet velmi hustá nepropustná mlha. Přesto jsme ještě viděli rychlý brejk po ose Jirka Judas, Jirka Stříž a do koncovky se řítící Mira Boniatti, jeho střela končí u tyče a konečný stav zápasu je 5:1.

Z naší strany na začátek sezony kvalitní hra s rychlým přechodem do útoku. Potěšili také naši fanoušci, kteří v hojném počtu fandili našemu týmu.