Švábenice – Svratka Brno

První utkání v naší druhé sezóně strávené v 1.B, jsme odehráli na domácí půdě. Nové kabiny svítily novotou. Velké množství fanoušků se těšilo po letní přestávce na ostré klání. Hráči se mohli po tvrdém tréninku předvést, jak jsou na tom s aktuální formou. Švábenice – Svratka Brno 1:0 (0:0) Sestava: Petr Uhlíř – Michael Jičínský, Milan Gruber, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Jan Stříž (66 min. Petr Deutsch), Lukáš Hladký, Jiří Stříž (84 min. Vojtěch Kabele) – Jan Hladký, Martin Novotný (76 min. Štěpán Hladký) Branka: 85 min. Jiří Pokorný Asistence: 85 min. Jan Hladký Žlutá karta: 68 min. Petr Deutsch
Po celé utkání jsme byli fotbalovějším mužstvem, kterému se nedařila finální přihrávka. Hosté s velmi širokým kádrem a až s neuvěřitelným jarním sprintem ze sestupových vod tabulky, předváděli svou nepříjemnou hru plnou nedovolených zákroků. Tentokrát jim tuto hru nedovolil rozhodčí a udělil hostům vysoké množství žlutých karet. Díky nedovoleným zákrokům si hosté neodvezli ani bod.
Ve 42 minutě faulovali ve vápně Lukáše Hladkého a Martin Novotný z pokutového kopu minul branku. Hosté přežili a poločas skončil 0:0.
Druhý poločas byl stejný jako první. Téměř bez šancí na obou stranách a divák se nudil a jen si mohl kousat nehty, na které straně hřiště někdo uteče a dá branku. Nám se to podařilo, ale Honza Stříž samostatný nájezd neproměnil.
Hosté se předvedli dlouhým pasem do vápna a rychlou hlavičkou přímo do náruče našeho gólmana.
Vše směřovalo ke konci nudného, ale nervózního utkání. Bohužel pro hosty opět zaúřadovala jejich nedisciplinovanost ve vlastním pokutovém území. Zbytečné nakopnutí do kotníku Honzy Hladkého je stálo solidní výsledek. Běžela 85 minuta a míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Jirka Pokorný. Nemýlil se a tak 3 body zůstaly doma.