Pustiměř B – Švábenice B

20.kolo Pustiměř B – Švábenice B 2:2

Béčko přivezlo z Pustiměře také jeden bod po remíze 2:2. Prvních 15 minut jsme se nemohli probrat (bohužel zápasy v 10 hodin ráno nám nevyhovují). Hrálo se neustále na naší polovině a nebyli jsme schopní si přihrát. K ničemu jsme je nepustili a neměli ani jednu šanci, ale nemohli jsme se z toho vymanit. Potom jsme konečně začali něco hrát, ale přišla sprcha. Po vysoko nakopnutém míči za obranu byl nucen Jirka Knap vyběhnout z branky a odkopnout míč, ale odkopl ho nešťastně doprostřed hrací plochy, kde byl osamocen hráč Pustiměře, který okamžitě vystřelil na prázdnou branku a vstřelil první gól. Do konce poločasu se toho už moc neodehrálo. Za zmínku stojí jen parádní střela Radka Punčocháře ze standardní situace jen pár centimetrů vedle šibenice. V druhém poločase jsme začali hrát mnohem lepší fotbal (to je to ráno), bohužel jsme opět obdrželi gól. Tentokrát to bylo po rohovém kopu, kdy zůstali dva hráči osamoceni před naším brankařem. Nakonec to přišlo 10 minut před koncem, kdy nejdříve Radek Obruča pěkně vystřelil na branku a trefil tyč a ihned z této akce se dostal znovu k míči a vystřelil ještě jednou a už se nemýlil. Posledních 20 minut jsme začali hrát opravdu dobrý fotbal a gól byl vyvrcholením našeho snažení. Během pár minut se podařilo vběhnout do vápna Milanu Pištělkovi kde byl faulován a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltu. Kopat ji šel Radek Obruča a nemýlil se. V druhém poločase bych se zmínil ještě o krásné hlavičce Milana Šebesty po rohovém kopu, která lízala břevno. Soupeř měl také několik šancí, většinou ze standardních situací, podržel nás ale Jirka Knap v brance.