Drnovice – Švábenice

Letos na podzim jsme odehráli již třetí okresní derby. Tentokrát to vyšlo a přivezli jsme domů všechny body. Drnovice – Švábenice 1:5 (0:2) Sestava:Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Petr Deutsch (66.min Jan Hladký), Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Petr Novotný – Jakub Kapounek, Martin Novotný (83.min Štěpán Hladký). Branky: 31.min Jiří Pokorný, 42.min Martin Novotný, 82.min Lukáš Hladký, 88.min Štěpán Hladký, 90.min Miroslav Boniatti. Přihrávky: 31.min Petr Novotný, 42.min Lukáš Hladký, 88.min Jan Hladký. Žlutá karta: 69.min Jan Hladký. Rohy: 2x.

V úvodu utkání se domácí snažili držet míč více na svých kopačkách, ale naši hráči jim nedávali nic zadarmo. Hrozili jsme rychlým přečíslováním slabé obrany domácích. Přiváděli jsme je do úzkých a smrdělo to brankou. Někteří fanoušci předčasně jásali v 30. minutě, kdy se řítil Mates Novotný sám na branku domácích. Vychytal ho domácí brankař, ale nebylo proč smutnit. Z následného rohu se trefil svou pravačkou kapitán Jirka Pokorný a stav utkání se měnil na 0:1.

Domácí se neustále snažili o ofsajdové pasti, které se nám dařilo překonávat. Největší šance domácích v prvním poločase se odehrála v 38. minutě. Po rychlém akci po levé straně si naběhnul do tutovky domácí Radek Slezák a netrefil branku. Další laxní přístup předvedla domácí obrana v 42. minutě. Podařilo se jim zachytit rychlý pas, ale vypíchnutý míč dobíhal pouze náš Lukáš Hladký, který se řítil sám na brankaře. Nebyl hladový a ještě přihrál na osamoceného Martina Novotného, který pohodlně posunul míč do sítě. Stav utkání 0:2.

V úvodu druhé půle se domácí přesunuli k dlouhým nákopům do našeho pokutového území. Tyhle akce se nám horko těžko dařilo ubránit. Trošku jsme přestali hrát a přenechávali jsme více iniciativu na kopačkách domácích. Vymstilo se nám to v 77. minutě po centru do vápna. Milan Stěnička v brance nedosáhl na míč, který se mu podařilo pouze vyrazit na hlavu domácího Davida Slezáka. Sníženo 1:2. Pravdou je, že tento hráč měl být již v tomto čase za své zákroky několikrát vyloučen. Podařilo se mu dohrát utkání, jen díky strachu hlavního sudí, udělit mu druhou žlutou kartu.

Trošku nás to zase nakoplo a domácí otevřeli více obranu. To byla voda na náš mlýn. V 82. minutě domácí odkopli míč na kopačky Lukáše Hladkého, který udělal pár rychlých kroků středem hřiště a vypálil cca z 16 metrů do šibenice. 1:3.

V 84. minutě se řítil sám na brankaře Kuba Kapounek a svou již několikátou šanci bohužel nevyužil. V 88. minutě se poprvé dotknul míče střídající Štěpán Hladký a zvýšil po centru Honzy Hladkého na 1:4. Domácí se úplně zhroutili a obdrželi ještě v 90. minutě branku po dalším našem sólu. Tentokrát šel sám Mira Boniatti a změnil stav na konečných 1:5.

Bylo to těžké utkání na drnovickém letišti, které všem odebere mnoho sil. Naši borci si zaslouží pochvalu za svůj výkon, i když v úvodu druhé půle to nebylo úplně ono.