Brankovice – Švábenice

Zdarec. Poslední utkání sezóny 2010/2011 Okresního přeboru Vyškov jsme odehráli asi v nejlepším areálu Okresního přeboru v Brankovicích. Brankovice – Švábenice 1:3 (1:1) Sestava: Petr Knap – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Jiří Stříž, Jiří Judas, Lukáš Hladký, Petr Novotný – Honza Stříž, Honza Hladký. Střídání: 46. minuta Martin Novotný za Jirku Stříže, 65. minuta Štěpán Hladký za Honzu Stříže. Branky: 35. minuta Petr Novotný, 57. minuta Honza Stříž, 87. minuta Honza Hladký. Přihrávky: 2x Honza Hladký, 1x Lukáš Hladký. Žlutá karta: 46. minuta Petr Novotný a 74. minuta Michael Jičínský. Rohy: 8x

V sobotním dopoledni jsme odehráli velmi kvalitní utkání na perfektně střiženém trávníku s překvapením na postu našeho strážce svatyně. Milan Stěnička nemohl ze zdravotních důvodů nastoupit a tak se tam postavil Peťa Knap. Díky tomu se stal Lukáš Hladký jediným hráčem týmu, který odehrál plný počet minut za celou sezónu.

Hned v 2. minutě si Peťa sáhnul na míč po křižné střele k tyči. Naši hráči předváděli svůj fotbal a nikam zbytečně nespěchali. Soupeř vyčkával na své brejky po naší ztrátě míče. Jejich obrana držela své pozice a nikam se z nich neposunovala. Středová řada dělala to samé a jen vyčkávala na svou příležitost. Jejich příležitost přišla v 20. minutě. Bez atakování prošel středem hřiště domácí Michal Plšek, kdy se ho naivně snažil před vápnem ubránit Miša Jičínský. Domácí střelec se napřáhnul a poslal tečovanou střelu k tyčce naší branky. Domácí tak vedli 1:0.

Naši hráči nepanikařili. Drželi se své taktiky a přiváděli domácí pod tlak. Jedna kombinační akce za druhou se chrlila na domácí branku. Bohužel některé akce zhatil pomezní odmáváním několika (ne)ofsjadů. Je smutné, pokud svaz deleguje pomezního, který trénuje béčko domácího týmu. Nad jeho „výkonem“ se pozastavovali všichni diváci hostů i domácích.

V 35. minutě předvedl průnik po křídle Milan Gruber, přihrál Honzovi Hladkému a ten předložil tutovku pro Peťu Novotného. Vyrovnáno 1:1. Opravdu parádní akce.

V úvodu druhé půlky utkání, byl Milan Gruber u vyraženého míče, po střele Jirky Judase, jako první a všichni už křičeli góóól. Milan už asi slavil a kopnul míč přímo do brankaře. Velká škoda.

V 57. minutě se naši fanoušci dočkali. Na pravé straně zabojoval Tomáš Orel a Honza Hladký, který odcentroval do prostoru malého vápna, kde si počkal Honza Stříž a pohodlně poslal náš tým do vedení. 1:2

V druhé půlce se soupeř trošku probudil a díky našim nepřesnostem v rozehrávce, se dostával více do šancí a připsal si nějaké to procento držení míče. Pro nás nepříjemné brejky, končily díky neschopnosti domácích hráčů mimo naši branku nebo v náručí Petě Knapa. Samostatný nájezd domácího hráče v 77. minutě toho byl důkazem.

Tipující, kteří měli vsazeno 1:3, se dočkali v 87. minutě. Lukáš Hladký ve středu hřiště vybojoval míč a ve skluzu ho poslal na bráchu Honzu. Ten nájezd proměnil. Měl trošku štěstí, protože nastřelil tyč a následně ho míč v pádu ještě trefil a zamířil do sítě domácího týmu. 1:3

Zasloužené vítězství a rozloučení se s Okresním přeborem.

Zdarec Repalis

Okénko trenéra:

Měl jsem ze zápasu trošku obavy z důvodu zdravotní indispozice našeho brankaře Milana Stěničky. Do branky musel nastoupit obránce Peťa Knap, který se se situací vypořádal bravurně. Co se týká utkání, tak první půlka byla z naší strany perfektní, protože se nám dařila kombinace. Sice jsme prohrávali, ale po velmi pěkné akci se nám podařilo ještě v prní půlce vyrovnat. Vše se hrálo na jeden dva doteky. Dostávali jsme se do koncovky. Druhá půle byla z naší strany trošku horší a hra se vyrovnala. Soupeř nás začal více napadat a bourat naší rozehrávku. Díky jeho více otevřené hře, se nám podařily vstřelit ještě dvě branky a zaslouženě jsme tedy vyhráli.