Žáci Švábenice – Nesovice

Švábenice žáci – Nesovice žáci 3:5 (1:2)Sestava: Bednář – Behanovský, Pokorný, Dvořák, M. Hanák – Cupák, Pozdíšek, Hrnčiřík, Hladký – Sedláček, P. Hanák

Střídali: Kaláb, Přikryl, Vojáček, Novák, Zaoral, Derka

Branky: Sedláček 2x, Hanák P.

1. poločas:
Na zmrzlém trávníku se od začátku utkání hrál oboustranně velmi dobrý fotbal. Jako první se ujali vedení hosté po pěkné střele z velkého vápna. Za 3 minuty na to, jsme měli velkou šanci i my, když šel sám na brankáře Sedláček, ale míč mu v poslední chvíli odskočil. Jak se říká “nedáš, dostaneš ” se potvrdilo hned vzápětí, kdy po hezké kombinaci nás soupeř potrestal podruhé. V běžící 30. minutě si dlouhý míč v běhu zpracoval Hanák P., který vyškolil 2 bránící hráče. Udělal kličku i brankářovi a suverénně zavěsil. Byla to nejhezčí akce zápasu i celého dnešního fotbalového dne. Poločas skončil 1:2

2. poločas
Druhý poločas jsme začali velmi aktivně. Soupeřovi jsme se vyrovnali jak ve hře, tak i v bojovnosti. Po faulu na Sedláčka jsme zahrávali přímý kop z hranice velkého vápna. K míči se postavil brankář M. Bednář. Míč krásně zatočil do levé šibenice. Brankář hostů míč vyrazil, ale jen před sebe. Dobíhající Sedláček dorazil míč do opuštěné branky 2:2. V zápětí na to, se prosadili znovu hosté a po nedůrazu naší obrany, soupeř udeřil potřetí 2:3. V běžící 60. minutě utkání, se znovu krásně po lajně uvolnil P. Hanák a naservíroval jak na zlatém podnosu míč Sedláčkovi a ten se z blízka nemýlil 3:3. Vypadalo to z naší strany na velké překvapení z jasným favoritem, ale bohužel než jsme stačili dotleskat naší brance, tak soupeř ze dvou akcí po sobě skóroval. Utkání skončilo vítězstvím hostů v poměru 3:5.

Zhodnocení trenéra:
Před zápasem jsem věděl, že nás čeká velmi silný soupeř, a proto jsme začátek utkání začali spíše s cílem hrát zezadu a co nejdéle udržet bezbrankový stav. Postupem času jsem zjistil, že i s Nesovicemi se dá hrát vyrovnaná partie. Nesovice byly před utkáním jasným favoritem, ale našemu mužstvu se podařilo soupeře potrápit až do konce utkání. Hráči odehráli jeden z nejlepších výkonů podzimu. Myslím si, že i diváci si přišli na své. Viděli velmi pohledný oboustranný fotbal, s velkým počtem branek. S hráči jsem velmi spokojen a děkuji jim za odvedený výkon.