Vážany n/L – Švábenice

Zdarec. Za vyloženě letního počasí, kdy teplota vzduchu vysoko přesahovala 30 stupňů celsia, odjeli naši borci na pekelně rozpálenou půdu do Vážan nad Litavou. Kvalitní kopané přál nejen pěkný areál a parádní trávník, ale také především kvalita obou týmů. Vážany nad Litavou – Švábenice 0:2 (0:1)Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Martin Novotný, Jiří Judas, Lukáš Hladký, Petr Novotný – Miroslav Boniatti, Honza Hladký. Střídání: 60. minuta Jiří Stříž za Martina Novotného a 77. minuta Štěpán Hladký za Honzu Hladkého. Branky: 33. minuta Honza Hladký, 91. minuta Mira Boniatti Přihrávky: Mira Boniatti, Lukáš Hladký Žluté karty: 37. minuta Honza Hladký, 44. minuta Milan Gruber, 69. minuta Petr Knap, 74. minuta Jiří Pokorný, 79. minuta Jiří Judas, 90. minuta Miroslav Boniatti Rohy: 5x

Ze stínu pěkné tribuny bylo v prvním poločase k vidění opět naše mužstvo, tak jak ho známe. Kvalitní rozehrávka, tlak na soupeře, bojovnost, přímočaré přihrávky. Domácí se v prvním poločase na nic nezmohli a naši kluci je vyloženě přehrávali. Po prohraném derby to byl opět náš tým, ikdyž v trošku pozměněné sestavě. Poprvé se do základní sestavy, na levý kraj zálohy, dostal Mates Novotný, na předstopera se posunul Jirka Pokorný, Jirka Judas šel do středu zálohy a Peťa Novotný na pravý kraj zálohy.

Za první poločas lze pochválit celý mančaft. Domácí se snažili, ale díky naší kvalitní hře se k ničemu nedostali. Mates se na levém kraji snažil jezdit a pochvalu zaslouží na hrotu působící Mira Boniatti, který začal opět předvádět svou hru. Celé mužstvo bylo jakoby polito živou vodou. Fanoušek mohl být opět spokojený.

Srdce zaplesalo v 33. minutě při jednoduchém přímočarém míči z nohy Petě Knapa na duo Mira Honza. Obrana domácích vyklusávala jako na klusáckých závodech a hlídala si svůj krok, ať je rozhodčí nevyloučí za špatný styl kroku. Díky tomu měl Mira spoustu času přiklepnout na Honzu, který vstřelil vedoucí branku. 0:1

Kdo očekával náš brankostroj, tak se nedočkal. Domácí se snažili zužovat hrací prostor a zadní řadu udržovat minimálně v 6 lidech. Vysunovat tuto řadu co to jde a chytat naše borce do ofsajdové pasti. Bohužel se do této pasti spíše chytali pomezní rozhodčí. V první půlce trio Men in Black (mimo jeden ofsajd) předvedlo velmi nadstandartní výkon. Bohužel druhý poločas se jim až tak nepovedl. Capo di Tutti Capi rozehrál karetní představení, až to vypadalo tak, že za každý kontakt bude k vidění žlutý kartonek. Pomezní se asi o poločase inspirovali horkou zprávou o vykolejení vlaku u Křižanovic, Topolan a ukázali, jak se má kvalitně posunovat a mávat praporkem.

Tohle představení bylo vidět ihned v úvodu druhé půlky v 48. minutě. Po kolmici Petě Knapa opět na duo Honza Mira se tentokrát ujal míče Honza, který byl v samostatném nájezdu ve vápně sražen brankařem. Volný míč doklepl do branky Mira a pomezní mu odmával ofsajd. Snažil jsem se na video dívat několikrát, ale žádný jsem nenašel. Kopala se tedy penalta, kterou kopal Honza Hladký. Honza už asi slavil a díval se moc vysoko a tam to také kopnul. Bohužel se tedy stav utkání neměnil.

Od této chvíle se některým našim hráčům přestalo dařit a domácí se pomalu začali dostávat do hry. Hru sice nesrovnali na naši úroveň, ale měli dvě velmi pěkné šance, po špatném rozestavení naší obrany. Naše kolmice končily ofsajdovou pastí, presing žlutými kartami. Dusno a vysoká teplota vzduchu se na hře některých borců také projevila. Konec zápasu jsme si v poklidu pohlídali a žádné překvapení jsme nepřipustili. Naopak domácí začali trošku více otvírat obranu a tak mohl po sólové akci Lukáše Hladkého v 91. minutě zvýšit Mira Boniatti na konečných 0:2

Zdarec REPALIS

PS: Připomínám, že poslední domácí utkání sehrajeme již ve čtvrtek 9.6.2011 v 18:00. Snad přijede mužstvo Velešovic.

Okénko trenéra:

První poločas byl z naší strany velmi kvalitní. Soupeře jsme po většinu poločasu přehrávali a nepouštěli domácí ke hře a do žádných šancí. V druhém poločase nám začala odcházet kombinace. Nedařilo se nám jednoduchou přihrávkou dostávat za obranu, která hrála na ofsajdovou past. Druhý poločas byl tak více vyrovnaný. V tomto vedru byla vidět kopaná na velmi vysoké úrovni.