Švábenice – Ochoz u Brna

Opět zde bylo “hodové” utkání plné diváků, kteří očekávali po minulém brankostroji plný počet bodů. Nestalo se. Švábenice – Ochoz u Brna 1:1 (1:1)Sestava: Milan Stěnička – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Petr Deutsch, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Radim Kroutilík (46.min Štěpán Hladký) – Jakub Kapounek, Jan Hladký (60.min Martin Novotný).Branka: 15.min Jakub Kapounek. Přihrávka: 15.min Petr Deutsch. Rohy: 8x.

Díky vítězství v Tišnově bylo v úvodu utkání vidět uklidnění našich borců. Dařila se kombinace a hosty jsme k ničemu nepouštěli. Ovládali jsme hru a divák čekal, kolik branek jim nasypeme. Maxi tutovku hned v úvodu neproměnil hlavou Honza Hladký a zlý jazykové se obávali, že nás tahle šance může mrzet. V 15. minutě se předvedl Kuba Kapounek, který byl namlsaný po svém minulém hattricku. Centr do správných míst dostal od Petě Deutsche a následně dokázal před dotírajícími obránci přehodit hostujícího brankaře a vedli jsme 1:0.

Soupeře jsme i dále k ničemu nepouštěli. Bohužel snad jediná standartní situace rozhodla o konečném stavu utkání. Hosté kopali roh, na který si ideálně naskočil vysoký útočník hostů Hussin a vstřelil vyrovnávací branku. Srovnáno 1:1. Byla to studená sprcha a na naše kopačky se začala vkrádat nervozita.

V druhém dějství jsme se vrhli více do útoku a díky tomu jsme otevírali okénka v naší obraně. Hosté hrozili pouze z brejků a standartních situací. V 71. minutě mohl rozhodnout Honza Hladký. Šel sám na brankaře hostů, ale opět nedal. Honza se v koncovce velmi trápí a nedaří se mu získat klid na své kopačky. Věříme, že v dalším utkání svou střeleckou smůlu již protrhne.

Stav utkání se do posledního hvizdu rozhodčího již nezměnil a tak jsme ztratili další dva body.

Trenér Miroslav Boniatti:
Do dvacáté minuty prvního poločasu jsme byli aktivnější a dostali se do vedení po pěkné akci Deutsche a Kapounka. Hosté hrozili ze standartek a po rohovém kopu se prosadili. Druhý poločas nám nabídl zvýšenou aktivitu obou mužstev. Naše snaha o vstřelení branky končila před vápnem soupeře, čehož využívali hosté k rychlým brejkům do otevřené domácí obrany. Naštěstí pro nás, bez brankového efektu. Další zbytečně ztracené body na domácí půdě.