Švábenice – Drnovice

Zdravím.
Ve čtvrtém utkání zimního turnaje v Morkovicích nám stálo v cestě vedoucí mužstvo 1.B třídy – Drnovice. Jak herně, tak výsledkově, pro nás skončilo velice dobře. V kvalitním utkání jsme navýšili svou řadu vítězných zápasů po sobě na 18 a na 28 zápasů bez porážky v řadě. Švábenice – Drnovice  2:1 (1:1) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Milan Gruber – Petr Novotný, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž – Honza Hladký, Štěpán Hladký.  Branky: Miroslav Boniatti, Štěpán Hladký. Přihrávky: Petr Knap, Lukáš Hladký. Střídal: Honza Stříž.

Od první minuty zápasu se bylo na co dívat. Obě mužstva produkovala náročný celoplošný fotbal, podporovaný rychlostí, důrazem a agresivitou. Útoky se střídaly na obou stranách a jenom v koncovce se ne a ne prosadit. Protrhnout střeleckou smůlu se podařilo hostům ve 24. minutě. Po faulu našich obránců se z levé strany kopal volný přímý kop. Na míč, který prošel do vápna, si naskočil David Slezák a hlavičkou k tyči otevřel účet zápasu 0:1.

V tuto dobu nás soupeř přitlačil na naši polovinu, ale do větší šance se nedostal. Naši hráči se pokoušeli o rychlé brejky, které strašily soupeřovy obránce. Jeden se perfektně povedl v 35. minutě. Lukáš Hladký na půlce dává na Miru Boniattiho, který z levé strany proniká do vápna, tam přihrává Petru Novotnému. Peťa Novotný pod sebe na Jirku Judase. Judasovu střelu z vápna zblokuje obránce, do kterého zajíždí Petr Knap. Vybojovaný míč předkládá Mirovi Boniattimu, který s přehledem placírkou upravuje na 1:1.

Druhý poločas a dvě tutovky ve vápně zastavili hosté faulem na Honzu Hladkého, což nepřesný rozhodčí soupeři toleroval. 100% branku měl na noze Lukáš Hladký v 73. minutě, kdy šel sám na brankáře. Tento ukázkový protiútok do otevřené obrany soupeře předvedl velice dobře hrající Štěpán Hladký. Jeho prostrčení míče kolem beka na rozběhnutého Lukáše Hladkého bylo ukázkové. Po sprintu z půlky hřiště zakončil Luky do branaře.
Další vydařená a konečně gólová akce proběhla v 80. minutě. Křižné přenesení míče Miše Jičínského do lajny na Petě Knapa, který posouvá na Petě Novotného. Petr vysunuje Lukáše Hladkého po křídle, na jehož následný centr si naběhl agilně hrající Štěpán Hladký. Jeho tvrdá střela skončila vedle zkoprnělého hostujícího branaře 2:1.

Drnovičtí hráči vsadili vše do útoku. Několik rohů a dlouhých autů jsme odvrátili a tak po dobrém výkonu všech hráčů jsme další vítězství uhájili.