Jaro 2011 Web & Club News

Ahoj všem. Delší dobu zde nebyly zveřejněny informace ohledně dění na stránkách a v klubu. Průběžně je vše důležité psáno přímo na úvodní stránce, nebo v diskuzi. Nejdříve co se týká klubu. Největší množství dotazů směřuje na nové kabiny na hřišti. Na toto téma je nejpovolanější osobou náš pan starosta, který to má teď nejvíce ve své moci a věnuje této záležitosti maximum, za což mu patří velký dík. Byl schválen rozpočet na tento rok a s touto akcí se tam počítá. Na hřišti je to prozatím vidět vykácením stromů na místě, kde budou kabiny stát. Jak budou vypadat vědí všichni, kteří se o to zajímali. Na našich stránkách to mohou vidět všichni registrovaní v MENU – ČLÁNKY – KABINY už velmi dlouho. Papírová verze je v Pohostinství Na Lapači, případně rozsáhlejší studie na Úřadu Městyse Švábenice.
Stavět se začne ještě letos. Kdy to bude, se přesně neví. Jsou určité lhůty na stavebním úřadě, případně lhůty výběrového řízení ap. Snad to bude do léta. Je víceméně jisté, že letos nebudou kabiny úplně hotové, protože se to nestihne a není na to tolik financí v rozpočtu Městyse.
Co se týká trávníku, tak letos na jaře proběhla údržba travnaté plochy včetně použití vertikutátoru, který vyčesal starou trávu, provzdušnil kořeny atd. Prostě vše co bylo třeba. Trávník je pohnojený a začíná se nám pěkně zelenat. Budou následovat i další kroky pro zkvalitnění hrací plochy. Je pravdou, že se trávník podle dřívějších dob zásadně mění a zlepšuje. Velký dík za spolupráci patří ZOD Haná se sídlem ve Švábenicích a všem, kteří se o trávník starají.
Díky tomu, že se našim borcům daří i nadále zvyšovat šance na postup do 1.B třídy, byl u nás na “inspekční” návštěvě zástupce Krajského fotbalového svazu, který byl pozván na náš popud. Děkujeme tímto kraji, že svého zástupce vyslal. Výsledkem je pro nás informace, co se musí změnit, aby náš tým mohl tuto vyšší třídu hrát na domácím hřišti. Závěr je takový, že je nutné něco udělat s toaletami. Bude se to pravděpodobně řešit nějakým provizorním způsobem. Z důvodu výstavby nových kabin by se jednalo o zbytečnou investici, pokud by mělo dojít k totální rekonstrukci. Ostatní záležitosti nejsou tak zásadní a jsou řešitelné v rámci našich finančních možností, případně je možné na ně získat výjimku. Vše se bude realizovat i v případě, kdy nedojde k postupu našeho týmu do vyšší soutěže.
Hráčskou novinkou je jarní přestup Miry Boniattiho z Mladé Boleslavi. Je tak nyní našim hráčem a není zde pouze na hostování jako doposud.
V béčku je novým hráčem, který přestoupil z Rychtářova, Roman Chudý. V rezervě začínají působit staronové akvizice Milan Trněný, Petr Synek, Jaroslav Synek, Michal Novotný a snad začne také hrát po dlouhodobém zranění Zdeněk Hrda. V žácích je nově registrovaným hráčem Lukáš Přikryl.

Co se týká stránek, tak pomalu pořád upravuji kód, kvůli zrychlení načítání a upravuji drobnosti, kterých si možná na první pohled nevšimnete. Pokusil jsem se znovu spustit hlasování o podaném výkonu našich hráčů. Tímto oznamuji, že to ruším. Možná někdy v budoucnu bude tato záležitost znovu otevřena. Počet hodnotitelů je tak malý, že to nemá smysl dělat. Výsledky jsou výrazně zkresleny jediným hodnotitelem. Svůj čas budu věnovat jinde, než tohle sledovat a filtrovat.
S problémy se potýká naše diskuzní fórum, které je nyní takové jaké je. Bohužel změna není v tuto chvíli na pořadu dne. Běží na platformě facebooku a nemohu změnit chování této diskuze. Může se stát, že občas nefunguje a hlavně v poslední době, kdo přidá příspěvek a není přihlášený na facebook, tak se nezobrazí jeho jméno. Jedinou možností je úplně dole kliknout na další stránku diskuze a pak kliknout zpět na první stránku. Jména nefacebookových přispěvatelů se následně zobrazí v celé své kráse. Tímto tyto přispěvatele prosím, aby se také podepisovali přímo do příspěvku. Pak není nutné dole klikat na další stránky a vracet se zpět a zjišťovat kdo co napsal. Vím, že je to otravné, ale chyba je na straně facebooku. Nedokážu ji odstranit. Přecházet na jiný systém nemám v úmyslu z více důvodů.
Zásadní změnou webu, kterou snad všichni zaznamenali, jsou krátká videa.
Video ze zápasů může zobrazovat různé artefakty a chyby v kvalitě z důvodu komprese videa v počítači, aby výsledný soubor nebyl moc velký. Následně ještě video komprimuje youtube, aby se dalo rychle přehrávat z internetu. Tím výsledné video může trpět a mohou být vidět chyby. Kamera není úplně obyčejná, ale nepatří mezi profesionální, kde cena začíná na šestimístných částkách, takže nemůžete očekávat zázraky. Rozdíl oproti dřívějším dobám je přesto markantní a je to vidět u videa z utkání v Drnovicích, nebo případným brouzdáním na youtube, kde jsou záznamy různých utkání jiných týmů.
Někteří se ptají, jakou používám kameru, v čem video stříhám, v jakém programu se tvoří pozvánky ap. Kamera je Canon Legria HFS 200 a momentálně patří mezi nejvyšší řadu “hobby” kamer. Stativ je od firmyVelbon DV-7000 s videohlavou PH-368.
Pozvánky dělám v programu Adobe After Effects CS5 a následně jsou doupraveny v programu Adobe Premiere Pro CS5. Videa z utkání momentálně dělám v programu Pinnacle Studio 15.
Další dotaz je. Proč to tak dlouho trvá?
Proč? Pro slepičí kvoč!!! Trvá to a trvat to bude. Trvat to bude ještě déle než teď. HD video je totiž velmi náročné na výkon PC.
Jen pro představu jak velký je záznam z utkání. Výsledné video, které vidíte na stránkách a je dlouhé cca 6-7 minut má velikost přes 600 MB. Záznam celého utkání v surovém stavu má cca 16 GB. PC prostě trvá, než takový balík zpracuje a střih je velmi výpočetně náročný. Zjednodušeně řečeno – kliknu a čekám než se něco stane klidně i několik minut.
Takže, co všechny zajímá. Kdy bude video? Video bude vždy podle aktuální situace. Sobotní utkání budou dříve a nedělní později. Sobotní budou dříve už z toho důvodu, že pokud budu mít čas, tak se tomu budu věnovat i v nedělním čase přes den. Zápasy odehrané v neděli zpracovávám po večerech, až se navrátím od svého chlebodárce, kterému musím věnovat pracovní dny. Tvorba těch cca 6 minut nyní trvá cca 6 hodin práce 2 hodiny výsledná tvorba 2-4 hodiny přesun na youtube a jeho zpracování. Nikdy tedy nebude video k dispozici, v ten den co bylo utkání. Nyní tomu věnuji veškerý volný čas, který v době od odehrání utkání po zveřejnění mám. Takže pokud ten čas nebudu mít, tak se zveřejnění posouvá.
Pozvánky na utkání nebudou, protože to zabírá ještě mnohem více času. Vyzkoušel jsem si to a to je vše. Možná někdy, až se budu nudit, tak ještě nějakou udělám, nebo se může hecnout někdo jiný. Videa budu dělat, dokud mě to bude bavit. Video nenatočím, když bude pršet. Vzhledem k tomu, že potřebuji obě ruce na kameře, tak nebudu v zubech držet deštník.
Kvůli k tvorbě videa se také posouvá zveřejňování článků. Po domluvě s trenérem nebudou bývat v ten samý den, co bylo odehráno utkání. Budeme se snažit, aby to bylo vždy následující den a ne později.
Poslední novinkou je náš profil na facebooku, který se snažím obhospodařovat. Všichni, kteří kliknuli na tlačítko, že se jim náš profil líbí jsou občas informování o událostech, změnách na stránkách ap.
Jestli má někdo nějaký zajímavý nápad na změnu, případně by chtěl pomáhat s čímkoli, tak je vítán s otevřenou náručí.
Díky Mišovi Novotnému za historické fotky. Díky Petě Pištělkové za korekce.
Hoj všem Repalis