Fotbalové Švábenice se těší na Jana Marošiho

Švábenice, Soběšice – Po sérii zaváhání zase ukázat svoji sílu. Potěšit domácí fandy. Odskočit dotírajícím pronásledovatelům ze středu tabulky. A na dálku podat pomocnou ruku Bohdalickým.

Motivací pro sobotní zápas mají švábeničtí fotbalisté zdá se dost. Je hned několik důvodů, proč zařadit vyšší rychlostní stupeň a připsat si téměř po měsíci plnohodnotný tříbodový zisk. Jenže před zápasem se Soběšicemi řeší nečekané, ale o to závažnější potíže se sestavou. „Je to kritické, máme moře zraněných, budeme mít co dělat, abychom mohli soutěž vůbec v klidu dohrát,” neskrýval obavy trenér Miroslav Boniatti.

Jen minulý týden při debaklu 1:5 na hřišti o záchranu bojujícího Čebína se k marodům přidali další tři borci. „Nemám klíčové hráče, a to jak v útočné, tak i obranné fázi. Situace je špatná, věřte mi, dá to velké přemýšlení, co s tím dál dělat,” uvedl kouč.

I kdybychom pominuli fakt, že ze základní jedenáctky zbylo Sokolům jen torzo, je tu další obtíž. Síla soupeře, dnešní plánovaná kořist je totiž asi nejžhavější aspirant na celkové prvenství, ačkoli také jemu se v posledních týdnech příliš nedaří. „Poslední zápasy opravdu nevyšly, ale chceme to zlomit a otočit právě ve Švábenicích. Jsme si vědomi, že tam to nebude vůbec jednoduché, ale musíme,” prohlásil soběšický špílmachr Jan Maroši.

Osmačtyřicetiletý matador, známý ze svého prvoligového působení v Olomouci a Brně, v týmu z Brněnska dokazuje, že fotbal stále nezapomněl. „Sice jsme ztratili průběžné první místo, ale o svoji šanci se popereme a každopádně to chceme dotáhnout do postupové koncovky. Je to srovnané, ukáže se kdo s koho,” dodal.

Nejvyšší patro tabulky je opravdu vzácně vyrovnané. V posledních čtyřech zápasech půjde o všechno trojici Bohdalice, Soběšice a Podolí, která má shodně čtyřicet bodů. Švábeničtí ztrácí „jen” pět bodů, ale sami už dříve ústy kouče naznačili, že I.B třída je pro ně organizačně strop. Jenže i tak dnes mohou promíchat postupové karty a vložit trumfy do ruky svému okresnímu kolegovi a aktuálnímu lídrovi tabulky z Bohdalic.

Pomoc do Bohdalic

Ty hrají ve stejné době v Medlánkách a soustředí se na sebe, přesto mobile casino „spojku” ve Švábenicích mít budou. „Někdo od nás se tam pojede podívat, budeme to samozřejmě sledovat. Ale my musíme hlavně zvládnout svůj zápas. Jsme první, ale nic to neznamená, musíme jít zápas od zápasu, ani o postupu se zatím konkrétně nebavíme,” prozradil bohdalecký lodivod Petr Kalousek.

Přímého konkurenta jeho družiny se Švábenice pokusí obrat o body od půl páté odpoledne. „Uvidíme, jak to bude vypadat. Přiznám se, že jsem Soběšice v poslední době moc nesledoval, ale vím, že taky mají potíže, stejně jako my dlouho nevyhrály, nebudou na tom bůhví jak dobře. V tomhle to máme podobné, budeme bojovat,” slíbil Boniatti.

Sokol Švábenice–FC Soběšice

Sobota 1. června, 16.30 hod.

Poslední vzájemný zápas – podzim 2012: Soběšice – Švábenice 3:0 (3:0)

Čelo tabulky:
1. Bohdalice 12 4 6 62:26 40
2. Soběšice 12 4 6 46:27 40
3. Podolí 12 4 6 36:33 40
4. Švábenice 11 2 9 44:37 35
5. Tišnov 11 1 10 36:36 34

Další zápasy: Medlánky – Bohdalice (so, 16.30), Blansko B – Podolí (ne, 16.30)
Převzato z vyskovsky.denik.cz Autor: David Mach

http://vyskovsky.denik.cz/fotbal_region/fotbalove-svabenice-se-tesi-na-jana-marosiho-20130531.html