Tišnov – Švábenice

V druhém kole jsme zajížděli na půdu soupeře, který nám měl z loňské sezóny pořádně co vracet. Nepovedlo se mu to a získali jsme 3 body. Tišnov – Švábenice 0:3 (0:2) Sestava: Petr Uhlíř – Milan Gruber, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Tomáš Orel – Jiří Stříž, Lukáš Hladký (46.min Štěpán Hladký), Miroslav Boniatti, Jan Stříž (81.min Petr Deutsch) – Martin Novotný (87.min Vojtěch Kabele), Jan Hladký. Branky: 7.min Miroslav Boniatti, 45. a 48.min Jan Hladký. Přihrávky: 7. min Jan Stříž, 45. min Petr Uhlíř, 48. min Martin Novotný.
Utkání v Tišnově slibovalo více branek. Nasvědčovala tomu přestřelka domácích z minulého kola v Medlánkách, kde zvítězili 5:4 a také naše vzájemné utkání z minulé sezóny 7:0 a 4:3 pro naše kluky. Na hřišti bylo vidět, že se Tišnov nesnaží zakopat na vlastní polovině a sem tam nechává volné vrátka pro naše výpady. Jeden z rychlých brejků se povedl již v 7. minutě, kdy Honza Stříž posunul rychlý míč na Miru Boniatti, který profesorsky lobnul vyběhnutého gólmana domácích. Vedeme 1:0.
V úmorném vedru na vyprahlém terénu byla na našich hráčích vidět lepší sehranost, ale domácí hráli velmi vyrovnanou partii a neustále ohrožovali naši branku. Všechny výpady domácích jsme dokázali eliminovat a udeřili jsme po další bleskové akci v poslední minutě prvního poločasu. Rychlý nákop Petě Uhlíře, zpracování Honzy Hladkého a křížná střela k tyči. Jde se do kabin a vedeme 2:0.
Ihned v úvodu druhé půle jsme opět udeřili. V 48. minutě další rychlý brejk. Mates Novotný se řítil sám na brankaře a trefil tyčku. Honza Hladký, ale míč přebral a uklidil ho do sítě. Vedeme 3:0.
Domácí trošku rezignovali a již nás tolik neohrožovali. Nebylo se čemu divit, protože teplota ve stínu dosahovala 35 stupňů a za stavu 0:3 se již tak lehce nehraje. Zbytek utkání jsme si již pohlídali a nedopustili žádné drama. Odehráli jsme klasické utkání na hřišti soupeře a zaslouženě si odvezli všechny body.
Jsme prozatím jediný tým, který neobdržel branku a dostali jsme se tak na průběžné druhé místo tabulky, které se nám v této soutěži ještě nikdy nepodařilo. Nic na tom nemění fakt, že se jedná teprve o druhé kolo soutěže. Jen pro připomínku se nám loni na podzim podařilo uhrát 6 bodů až po sedmém odehraném kole!!!
PS: Z následujících utkání Švábenice – Kohoutovice a Medlánky – Švábenice nebude komentář k utkání. Přijďte se podívat na hřiště a podpořit naše borce.