Švábenice – Zdounky

Zdravím.
Za krásného slunečného počasí jsme odehráli další přípravné utkání na zimním turnaji v Morkovicích. V pokračování série neporazitelnosti nám stál v cestě další účastník 1B třídy – Zdounky. Švábenice – Zdounky 4:2 (1:2) Sestava:Milan Stěnička – Tomáš Orel, Petr Novotný, Jiří Judas, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Pokorný – Honza Hladký, Honza Stříž.Střídali: Petr Knap , Štěpán Hladký.  Branky: Miroslav Boniatti 2x, Jiří Judas 1x, Štěpán Hladký 1x. Přihrávky: Jiří Pokorný 2x, Honza Hladký 1x, Jiří Judas 1x.

Do dnešního utkání jsme vstoupili se třemi změnami proti minulému zápasu. Na místě stopera naskočil Petr Novotný, krajního beka hrál Tomáš Orel a na hrot se postavil Honza Stříž. Do zápasu vstoupili lépe hosté a již ve 3 minutě překonali, po zaváhání naší obrany, Milana Stěničku 0:1.

Soupeř nás zatlačil před naši bránu a jenom faulem před vápnem jsme zastavili jejich útok. Soupeřův útočník využil špatně postavenou zeď a jeho střela skončila u tyče překvapeného Milana Stěničky. Již v 6 minutě jsme prohrávali 0:2. Byl to začátek utkání, jaký jsme nepoznali už 25 zápasů po sobě.
Nemohli jsme se dostat do do své hry. Agresivní soupeř nás napadal a spousta přihrávek končila na jeho kopačkách. Kombinace na jeden dotek ve středu hřiště se vytratila a tak celkový špatný dojem z první půlky zachraňovala až samostatná akce Honzy Hladkého ve 12 minutě. Honza byl sražen ve vápně a pískala se penalta. Penaltu k tyči uklidil Jirka Judas 1:2.

Herní i výsledkový zvrat nastal ve druhém poločase. Švábeničtí hráči zrychlili hru a kombinací na jeden dotek se dostávali před soupeřovu branku. Hráči Zdounek nestíhali bránit a tak se začaly rodit šance. V 70 minutě Jirka Judas centruje na zadní tyč, na Jirku Pokorného, který předkládá pod sebe na vápno. Mira Boniatti střelou z otočky srovnává stav utkání na 2:2.

Rozjetí švábeničtí hráči pokračovali v útočné hře. Hlavička Tomáše Orla skončila na břevně. Do tutovky se také dostal střídající Štěpán Hladký. Prázdnou bránu netrefil Mira Boniatti. Soupeř se snažil o brejky, ale naše obrana v čele se stoperem Peťou Novotným je dokázala pokrýt.

Do vedení jsme se dostali v 75 minutě. Střílený centr Jirky Pokorného usměrnil do brány Štěpán Hladký 3:2. Běžela  80 minuta a další kolmou přihrávku vymyslel Jirka Judas. Mira Boniatti se dostal do vápna a jeho střela rozvlnila síť za hostujícím branařem 4:2.

Dnešní zápas nám ukázal, že jsme schopni se vypořádat i s velice nepříznivou situací. Dnešní již 26 zápas bez porážky v řadě, nám to jenom potvrdil.

Tak zas někdy příště.

Trenér – MB.

Trenér Zdounek v Kroměřížském deníku uvedl:

V týmu soupeře nastoupila řada hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Bylo vidět, že mají mnohem víc naběháno. Po sporné penaltě jsme nedali několik tutových šancí. Ve druhém poločase nás soupeř začal přehrávat. V závěru jsme odcházeli fyzicky a třikrát inkasovali,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Vytvořeno 5. 2. 2011 16:58