Švábenice – Velešovice

Zdarec. V netradičním termínu čtvrtečního podvečera bylo odehráno poslední domácí utkání sezóny 2010/2011. Termín byl zvolen záměrně z důvodu sobotní svatby Petě Novotného a další fáze revitalizace naší travnaté plochy. Švábenice – Velešovice 8:0 (4:0) Sestava: Milan Stěnička – Tomáš Orel, Michael Jičínský, Jiří Pokorný, Petr Knap – Jiří Stříž, Jiří Judas, Lukáš Hladký, Petr Novotný – Miroslav Boniatti, Honza Hladký. Střídání: 45. minuta Honza Stříž za Petě Novotného, 57. minuta Martin Novotný za Jirku Stříže a 75. minuta Štěpán Hladký za Honzu Hladkého. Branky: 5. minuta Honza Hladký, 25. minuta Petr Novotný, 34. 53. a 55. minuta Jirka Judas, 36. minuta Jirka Stříž, 76. minuta Martin Novotný a  85. minuta Mira Boniatti. Přihrávky: 2x Mira Boniatti, 2x Lukáš Hladký, Jiří Judas, Jiří Pokorný, Jan Stříž, Petr Knap. Žlutá karta: 89. minuta Martin Novotný Rohy: 7x

Jako v minulém domácím utkání skrápěl naše hřiště vytrvalý déšť, který nakonec ustal několik hodin před výkopem. Hřiště tak bylo připraveno v plné parádě na poslední domácí představení. V případě nečekané tmy, bylo připraveno umělé osvětlení, ve formě 48 automobilů a 15 motorek.

Parádní rozlučku s naším trávníkem si z tohoto utkání udělal loučící se Jirka Judas. Byl u všeho podstatného na hřišti a dělal si tam, co chtěl. Byla to taková „One man show“ za pomoci celého týmu. Již v 5. minutě čistě odebral míč ve středu hřiště a z následné akce vstřelil Honza Hladký svou 29 branku a dostal se na čelo našich střelců 1:0.

V 29. minutě opět Judi přihrával do vápna. Míč se nakonec dostal na kopačky Petě Novotného a ten levačkou nezaváhal 2:0. V 34. minutě po rozehraném přímém kopu, Judi po přihrávce Miry Boniatti, s klidem zakončil plackou a vedlo se již 3:0. O dvě minuty později po autovém vhazování hostů Lukáš Hladký neváhal a ihned poslal míč na Miru Boniatti, který pouze tečí posunul na Jirku Stříže, který se nacpal do vápna a ze značky pokutového kopu poslal pomalý míč na brankaře, který zaváhal a míč se dokutálel až za brankovou čáru 4:0.

Poločas byl za námi a hosté překvapovali svou otevřenou hrou. K vidění nebyl žádný blok a snaha hrát zanďoura. Pokus hrát s naším mužstvem otevřenou partii se hostům moc nevyplácel. Nestíhali pokrývat naše kolmice a nedokázali se vracet na své pozice. Pokud bychom trestali každou chybu hostů, tak by to skončilo házenkářským výsledkem. V druhém poločase se obraz hry nezměnil a hosté pořád hráli stejně. Diváci viděli poklidné tréninkové utkání ve vlažném tempu se spoustou branek. Soupeř nás nenutil zvyšovat tempo a čekal, co vymyslíme.

V 53. minutě se kopal další přímý kop a po střele Jirky Pokorného si Judi v poklidu došel za vyraženým míčem a pro svou druhou branku v utkání 5:0. Za dvě minuty na to, si ze soupeře udělal dobrý den. Došel si pro jejich přihrávku do středu hřiště a počkal si, až se před něho postaví tři obránci a umístěnou střelou k tyči dal hattrick. Čepice létaly vzduchem a stav utkání se měnil na 6:0.

V 76. minutě se předvedl Mates Novotný, kdy nejdříve zastříhal nůžkami a z následného rohu si počkal, až mu míč spadne na hlavu a vstřelil již sedmou branku utkání 7:0.

V 85. minutě opět Judi vyslal po pravém kraji Honzu Stříže, který centroval do malého vápna, kde svedl tvrdý souboj Štěpán Hladký. Mira Boniatti následně předal míč do sítě a ukázal oslavu branky “ala” Honza Hladký verze II.  8:0.

Dnešní utkání bylo jednoznačné. Hlavní rozhodčí i přes zdravotní handicap v druhém poločase předvedl výkon na velmi vysoké úrovni. K jeho výkonu mu také pomohli hráči svou disciplinovaností. Divácká návštěva i přes netradiční termín utkání byla opět vysoká.

Nyní bude na domácím hřišti menší pauza, z důvodu aktuálních prací na hřišti. Opět proběhla revitalizace travnaté plochy. Tímto je vysloven zákaz vstupu na travnatou plochu na dobu cca 1 měsíc. Proběhne také vybudování nových střídaček a v neposlední řadě již také výstavba nových kabin.

Poslední utkání této sezóny sehraje náš tým v sobotu v 10:00 v Brankovicích. Přijďte podpořit naše borce a shlédnout určitě kvalitní utkání v pěkném areálu. Rozloučit se s hráči, kteří nám dělali tak dlouho radost a zaslouží si poděkovat za své výkony, včetně trenérského dua Miroslav Boniatti a Pepa Pýrek.

Zdarec Repalis

Okénko trenéra:
Vzhledem k tomu, že soupeř na jaře uhrál pouze jeden bod, tak nehrál vůbec špatně. Snažili se, ale herní kvalita byla především na naší straně. Nebylo to až tak úplně jednoznačné utkání, jak to mohlo vypadat podle tabulkových předpokladů. Velešovice se snažily hrát otevřený fotbal a díky tomu padaly branky. Tahle hra nám vyhovovala a dostávali jsme se do mnoha šancí. Všechny šance samozřejmě nejde proměnit. Druhý poločas byl pouze o tom, kolik si hosté odvezou domů branek. Dnes střelecky disponovaný Jirka Judas se postaral o další historický zápis, když dal již stou branku našeho mužstva v soutěži.