Švábenice – Vážany n/Lit.

Zdravím. Dlouho očekávané utkání mužstev z čela tabulky je za námi. Naši hráči potvrdili svou herní kvalitu a nedali soupeři v tomto utkání jedinou šanci na přerušení jedinečné serie 19 zápasů za sebou bez porážky. 8-mi bodový náskok po 9 kolech před druhým mužstvem tabulky a zápas k dobru hovoří sám za sebe. Švábenice-Vážany n/L 2:0 (1:0) Sestava: Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Milan Gruber – Jiří Stříž, Lukáš Hladký, Petr Novotný, Jiří Pokorný – Richard Jičinský, Honza Hladký. Střídal: 89 min. Štěpán Hladký za Honzu Hladkého. Branky: Petr Knap 1x, Lukáš Hladký 1x. Přihrávky: Honza Hladký 1x, Štěpán Hladký 1x. Střely na bránu: 14x Centry: 25x Rohy: 8x

Začátek utkání a rozestavení hráčů soupeře, nám dalo jasně najevo jak se v tomto zápase budou prezentovat. Tuhá defenziva, náznaky protiútoku, několik rohů a jeden podařený průnik Radima Dvořáka do našeho vápna s nevydařenou koncovkou. To bylo v še co host é předvedli. Jak se vypořádat se zataženou obranou hostů, předvedli naši hráči již v 5 min. Po rychlé kombinační akci zachraňují hosté v tísni na roh. Rozehrání si vzal na starost Lukáš Hladký. Na jeho centr naskakuje Honza Hladký a prodlužuje na Petě Knapa. Petr svou první brankou v soutěži upravuje na 1:0.

Kdo čekal, že soupeř otevře hru, ten se nedočkal. Perfektně pokrytý nejlepší střelec hostů Radim Dvořák Milanem Gruberem se do hry vůbec nedostal. Naši hráči kontrolovali hru a po dalším rohu Lukáše Hladkého se do koncovky dostává Bary. Jeho střela hlavou v 28 minutě se odrazila od země do břevna a pak nad branku.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči s cílem pojistit jednobrankové vedení. Pěkné akce na jeden dotek vytvářely před soupeřovou brankou jednu šanci za druhou. Střely Jirky Pokorného, Honzy Hladkého, Baryho zastavovali hosté jen se štěstím. Střelecké kopačky si tentokrát neobul Bary, když šel z půlky sám na branaře a ten ho vychytal. Gólové pojistky jsme se dočkali až v 90 minutě. Petr Knap vybojoval u lajny v tvrdém souboji míč. Posouvá Peťovi Novotnému, ten proniká do vápna. Přihrávkou pod sebe nachází Štěpána Hladkého, který nachystal koncovku pro Lukáše Hladkého. Luky tvrdě zakončuje a upravuje stav utkání na, pro hosty milosrdných, 2:0.
Naši hráči v tomto utkání potvrdili svou výkonnost, což se o hostech, kteří jsou na druhé příčce okresního přeboru říci nedá.