Švábenice – Tišnov

Za nádherného, vyloženě letního počasí jsme doma přivítali soupeře, který nám měl z podzimu pořádně co vracet. Nepovedlo se mu to. Švábenice – Tišnov 4:3 (1:3) Sestava: Milan Stěnička – Michal Slavíček, Tomáš Holiš, Petr Knap, Tomáš Orel – Štěpán Hladký (46.min. David Lukeštík), Lukáš Hladký, Jiří Pokorný, Jiří Stříž – Jakub Kapounek (90.min. Michal Petřek), Jan Hladký (75.min Jan Stříž).
Branky: 32 a 57.min. Jan Hladký, 60.min. Lukáš Hladký, 81.min. Jiří Pokorný
Asistence: 32 a 81.min. Lukáš Hladký, 57.min. Jiří Stříž, 60.min. Jan Hladký
Žluté karty: 57.min. Jan Hladký, 89.min. Michal Slavíček Rohy: 6x

Do utkání jsme vstoupili aktivně a snažili jsme se kombinací soupeře přehrát. Hosté se o to moc nesnažili a přímočarými akcemi nám pořádně zkazili úvod utkání. Laxně jsme přistupovali k hráčům a nechávali jim prostor pro rychlé smrtící protiakce. Již v 11. minutě se hostující hráč v klidu vystřelil k tyči a prohrávali jsme 0:1. O deset minut později v 21. minutě už to bylo 0:2 z pokutového kopu a o dalších 9 minut v 30. minutě 0:3. Prožívali jsme klinickou smrt. Měli jsme míč více na kopačkách, zatápěli jsme pod kotlem a prohráváme po půl hodině 0:3. Katastrofa.

Malé světélko na konci tunelu probliklo v 32. minutě po trestném kopu Lukáše Hladkého a důrazu jeho bratra Honzy. Sníženo na 1:3.  Do konce poločasu se nám i přes šance nepodařilo snížit.

Na hráčích byla oproti minulému týdnu vidět obrovská snaha utkání zvrátit a soupeř byl hratelný, což se o neustále faulujícím Kunštátu říci nedalo. Všichni makali a snažili se neustále atakovat hostující hráče. Důraz se vyplatil v 57. minutě Honzovi Hladkému, který podél postranní a brankové čáry obešel několik soupeřů a z nulového úhlu vystřelil. Hostující hráč mu pomohl a srazil si míč do vlastní sítě 2:3. O tři minuty později opět Honza zařídil penaltu, kterou využil bratr Lukáš. Bylo srovnáno na 3:3.

Ve velmi velkém horku se o spoustu fanoušků pokoušeli mdloby. Infarkt nastal v 81. minutě z kopačky Jirky Pokorného, který natáhl svou klasickou ťahavou bombu z 25 metrů a vedli jsme 4:3. Do konce utkání jsme si již výsledek pohlídali a zaslouženě zvítězili. V utkání jsme tentokrát byli lepším mužstvem a hostům pouze vyšlo vše, na co chytli. Otočit takový výsledek se nám v krajských soutěžích podařilo poprvé a kluci tentokrát zaslouží obrovskou pochvalu, že se nesesypali za tak nepříznivého stavu.

V jarní tabulce jsme tak po pěti kolech na krásném druhém místě.