Švábenice – Rousínov B

Zdravím. Po nepříjemné 14-ti denní herní přestávce, zaviněné odložením utkání s Bohdalicemi a Masopustními oslavami, jsme odehráli další velice náročné utkání s účastníkem 1B třídy. Početná skupina našich fanoušků viděla, i přes nemoc Honzy Hladkého a Milana Grubera, další již 19-té vítězné utkání po sobě a 29-tý zápas bez porážky v řadě. Švábenice – Rousínov B  4:1 (2:1) Sestava:Milan Stěnička – Petr Knap, Michael Jičinský, Jiří Judas, Tomáš Orel – Petr Novotný, Lukáš Hladký, Miroslav Boniatti, Jiří Pokorný – Štěpán Hladký, Honza Stříž. Střídal: Jiří Stříž. Branky: Jiří Pokorný, Jiří Judas, Miroslav Boniatti, Jiří Stříž. Přihrávky: Lukáš Hladký, Michael Jičinský, Petr Novotný, Miroslav Boniatti.

Oboustranně nasazené vysoké tempo zápasu, zvládli naši hráči lépe a již v 9 minutě se měnil stav utkání v náš prospěch. Po skvěle zahrané standartce Lukáše Hladkého, se k míči dostává Jiří Pokorný a jeho střela končí v síti 1:0.

Po obdržené brance přidali hosté na důrazu a jejich dvě velké šance zlikvidoval výborně chytající Milan Stěnička. V 16 minutě Miša Jičinský dlouhým centrem do vápna našel pronikajícího Jirku Judase, který hlavičkou trefil šibenici hostující branky 2:0.
Po výborné patnáctiminutovce nastal v mužstvu útlum. Přestala se dařit kombinace. Nepřesné přihrávky často nacházely kopačky soupeře. Díky těmto nepřesnostem se hosté dostávali do našeho vápna. V 30 minutě byl k vidění rychlý průnik Rousínova po pravém křídle a následná přihrávka do koncovky znamenala snížení stavu na 2:1.

Ve druhém poločase se herně zlepšil střed zálohy (Mira Boniatti a Lukáš Hladký). V defenzivě pomohl Štěpán Hladký a najednou soupeř přestal stíhat. Po ukázkové kombinaci našich hráčů v 67 minutě se měnil stav zápasu. Judas přenáší míč do lajny na Jirku Stříže. Jirka prodlužuje na Petra Novotného, který časovanou přihrávkou nachází ve vápně Miru Boniattiho. Mira se kličkou zbavuje obránce a střelou k tyči zvyšuje na 3:1.
Svůj zlepšený výkon v druhém poločase, potvrdili naši hráči o tři minuty později. Mira Boniatti svým důrazem ve tředu hřiště vybojoval míč. Následná křižná přihrávka nachází rozběhnutého Jirku Stříže, který si se svou šancí poradil. Jeho tvrdá střela podél vyběhnutého hostujícího brankaře skončila v brance. 70 minuta 4:1.

Konec zápasu jsme již kontrolovali a tak další cenné vítězství s kvalitním mužstvem je na světě