Švábenice – Rousínov B

V prvním podzimním okresním derby roku 2012 se nám nepodařilo uhrát ani bod. Švábenice – Rousínov B 0:2 (0:2) Sestava: Petr Uhlíř – Michal Slavíček, Michael Jičínský, Milan Gruber, Petr Deutsch (76.mi Tomáš Orel)- Jan Stříž, Lukáš Hladký, Jiří Pokorný, Jiří Stříž (69 min. Vojtěch Kabele) – Miroslav Boniatti, Jan Hladký (54.min Martin Novotný) Žlutá karta: 29. min Jiří Pokorný, 50. min Jan Hladký, 72. min Martin Novotný.
Jsou týmy, které dokážeme porazit a jsou týmy, na které neumíme zahrát, i když se snažíme sebevíce. Rousínovské béčko patří mezi ty méně oblíbené, což se potvrdilo i nyní.
Od počátku jsme se snažili do nich bušit co to šlo. Měli jsme míč na kopačkách a kombinačně jsme hosty přehrávali. Dostávali jsme se před jejich branku, ale nedařila se koncovka. Nešlo to ani z výborných střeleckých pozic. Díky enormnímu tlaku v prvních pár minutách jsme nechávali otevřené zadní vrátka v domnění, že se nám asi nemůže nic stát. Trest přišel okamžitě ve formě brejku hostů. První brejk se ještě podařilo uhasit, ale o minutu později již ne. Prohráváme 0:1.
Po dalších pár minutách nechtěná naše ruka u lajny a přímý kop, který zaplachtil krásně k zadní tyči naší branky. Po čtvrthodině prohráváme 0:2.
Do konce celého utkání pak šlo o představení hráčů hostů. K ničemu nás nepouštěli a naše útoky okamžitě zachytávali. Nesnažili se bezhlavě pouštět do nějaké kombinace či tlaku. V pohodě si hlídali svůj náskok a čekali na případnou příležitost. Žádnou jsme jim již nedali, ale oni nám také ne. Hráči hostů odehráli velmi kvalitní taktické utkání a zaslouženě si odvezli 3 body. Naši hráči nedokázali být rychlejší s míčem a ani bez něj. Chyběl nám nějaký moment překvapení, spásná myšlenka, nečekaná přihrávka. Tak už to někdy bývá a nic se neděje. V příštím kole zajíždíme do Lipovce, kde se na jaře zrodila přestřelka 3:5. Snad to bude příslibem pro diváka i pro následující utkání.
PS: Komentář k utkání z Lipovce nebude. Přijeďte naše borce podpořit přímo na hostující hřiště.