“ÁČKO” VYHRÁLO VE ŠVÁBENICÍCH

Švábenice – Pustiměř 0:2 (0:1)

Branky: 30. Kudýn, 87. Kučírka

Sestava: Uhlíř – Kavečka, Zbořil R. (62. Kalvaster), Nohel, Kučírka – Pospíšil J., Kudýn D., Polišenský (62. Spodný), Gryc (17. Hůlka, 70. Holub) – Smejkal, Kubíček

Domácí měli více míč ve svém držení, ale do vyložené šance se nedostali. V 17. minutě se nešťastně zranil hostující Jakub Gryc a musel být střídán Hůlkou. Ten byl ve 30. minutě u zrodu prvního gólu zápasu. Na levé straně hřiště vyhrál osobní souboj, přihrál míč na pravou stranu Smejkalovi a ten předložil dalšímu svému spoluhráči Davidu Kudýnovi gólovou přihrávku – 0:1. Druhý poločas byl herně vyrovnanější, avšak podobně jako v první pětačtyřiceti minutovce, bez výrazných brankových příležitostí. Domácí mohli přece jen vyrovnat v 82. minutě, když se po zbytečné ztrátě míče hostů dostal do samostatného nájezdu jeden z domácích hráčů. Jeho střelu však hostující brankář Uhlíř vyrazil. Domácí, ve snaze srovnat skóre, otevřeli hru a Pustiměřští toho využívali k nebezpečným brejkům. V 87. minutě zahrával Smejkal trestný kop a Kučírka v tlačenici dopravil míč do sítě Švábenic – 0:2.

Pavel Holub, trenér Pustiměře: „Z důvodu absence obou stoperů jsem musel dost zamíchat se sestavou, povolat zkušeného Romana Zbořila a pak další hráče z „B“ mužstva. Všichni, beze zbytku, dnes přispěli svým výkonem k zisku tří bodů. Přestože domácí měli od začátku mírnou herní převahu, my jsme dobře bránili a kluci soupeře nepustili do vážnější šance. Po nešťastném zranění Kuby Gryce musel na hřiště Tomáš Hůlka a nutno říci, že také odehrál dobrý zápas. Bojoval a byl u prvního důležitého gólu na 0:1. Druhý poločas byl už z obou stran vyrovnanější. Soupeři odešel Lukáš Hladký, který v první půli dirigoval hru domácích, a hosté také museli v závěru více otevřít hru, ve snaže srovnat skóre. To nám vyhovovalo, ale i přesto jsme bohužel nedokázali využít mezer v obraně Švábenic. Tlak soupeře vyústil v několik rohových a trestných kopů, ale koncovka Švábenic byla bezzubá. Přečkali jsme i jejich největší šanci v 82. minutě, kterou kryl Petr Uhlíř v naší brance. Na rozdíl od minulého zápasu proti Bohdalicím, došlo opět ke změnám v základní sestavě, tentokrát na čtyřech postech…! Bylo tedy komplikované kontinuálně navázat na předchozí výkon, či předvedenou hru, když se vám vymění téměř půlka mužstva… I přesto jsme po taktické stránce odehráli dobré utkání. Soupeře jsme díky důsledné defenzívě nepustili téměř do ničeho a v útoku jsme byli stoprocentní. Dnešní vítězství bylo pro nás velice cenné a díky třem bodům jsme nadále v kontaktu se středem tabulky.“