Švábenice – Nesovice

Zdravím. Konečně jsme odehráli na domácím hřišti utkání, které bylo pro nás velice těžké. Potřebovali jsme potvrdit výsledek z Letonic. Švábenice – Nesovice 4:1 (2:1).

Naše sestava: Stěnička – Knap, Jičinský, Pokorný, Dvořák – Jiříček J., Hladký L., Novotný, Gruber – Hladký H, Stříž H.
Střídali: 63 min. Jiříček M. za Stříže H. v 73 min. Judas za Novotného a v 79. min Hrda za Hladkého L.
Střelci branek: Stříž H., Gruber, Jičinský, Jiříček M.
Přihrávky: 2x Hladký L., Knap, Hladký H.
Rohy: 7:1.

Již ve 3 min. nepokrytý hráč hostů se dostal do šance a to naznačilo, že soupeř nepřijel jenom bránit. Nemohli jsme se dostat do tempa. Nepřesné přihrávky směřovaly na soupeřovy kopačky. Až v 20 min. Knap nachází Stříže H., který si zpracoval míč na prsa, obešel stopera a střelou do šibenice otevřel skore zápasu 1:0. Hned na to Pokorný zakončuje pěknou střelou. Hosté se dostali, po chybě, do šance ale neproměnili. Od 29 min. do 39 min. si vypracovali postupně Novotný, Stříž H. a Jiříček J. 100% šance. Ve 40 min. se prosadil Hladký L. a jeho přihrávku zakončuje Gruber 2:0. V tuto dobu jsme kontrolovali hru, ale v poslední minutě prvého poločasu, soupeř z trestného kopu, prostřelil Stěničku 2:1.

Soupeř vycítil šanci a ve druhém poločase nám zle zatápěl. Přesto se nám podařilo změnit stav utkání. Po skvěle zahraném rohu Hladkého L. se prosadil Jičinský a v 70 min. zvýšil na 3:1. Několik dalších rohů po sobě dělalo soupeři velké starosti. V 71 min časovanou přihrávku od Hladkého H. si převzal Jiříček M. Po samostatném nájezdu s přehledem trefil levý horní kout Nesovické branky 4:1. Doufám, že toto vydřené vítězství nám dodá sebevědomí do dalších utkání. Tak zas někdy příště.