Švábenice – Lipovec

Švábenice – Lipovec 6:1 (4:0) Sestava: Petr Uhlíř – Vladimír Kuška, Milan Gruber (79. minuta Tomáš Orel), Jiří Pokorný, Petr Kabele – Vojtěch Kabele, Miroslav Boniatti, Lukáš Hladký (61. minuta Petr Deutsch), Jan Stříž – Martin Novotný (75. minuta Štěpán Hladký), Jan Hladký Branky: 39. a 48. a 55. minuta Martin Novotný, 8. a 20. minuta Miroslav Boniatti, 25. minuta Lukáš Hladký (penalta) Asistence: 20. a 39. a 48. minuta Jan Hladký, 8. minuta Vojtěch Kabele, 25. minuta Martin Novotný, 55. minuta Miroslav Boniatti Žluté karty: 14. minuta Jan Hladký, 23. minuta Petr Kabele.

První anglický týden jsme zakončili s týmem, který na jaře prozatím plně bodoval a má ještě utkání s Tišnovem k dobru. Hosté, přijeli pouze s jedním mužem na střídání, někteří ve svatebním a někteří prý jeli raději někam na výlet.

Než se všichni rozkoukali, tak jsme vedli 1:0. V 8. minutě Lukáš Hladký poslal míč do vápna a na zadní tyči a Mira Boniatti sklepl míč do sítě.

Ve 20. minutě akce po pravé straně, míč do vápna, Honza Hladký ho zpětně poslal na velké vápno a Mira Boniatti lobnul brankaře. Vedeme 2:0.

V 25. minutě šel Honza Hladký sám po pravé straně a píchnul míč těsně kolem vybíhajícího brankaře. Ve vápně osamocený Martin Novotný na dlouhou nohu trefil pouze tyčku. Při dorážce do prázdné branky ho fauloval hráč hostů Ondřej Kunc a musel předčasně pod sprchy. Nařízenou penaltu proměnil Lukáš Hladký a vedeme 3:0 a hosté jsou v oslabení.

V 39. minutě už vedeme 4:0 po přihrávce Honzy Hladkého a hlavičce Martina Novotného.

Diváci čekali, že v druhé půlce to bude brankostroj domácích. Nic takového se nekonalo. Ihned v úvodu druhé půle v 47. minutě snížil kapitán hostů Pavel Pernica na 4:1.

To se nám moc nelíbilo a tak ihned v 48. minutě po přihrávce Honzy Hladkého zvýšil na 5:1 Martin Novotný.

V 55. minutě dokonal svůj hattrick Martin Novotný po přihrávce Miry Boniatti a vedli jsme již 6:1.

Utkání se pouze dohrávalo. Hrálo se otevřeně a odevzdaně a nikdo se nikam už nehnal a čekalo se pouze na závěrečný hvizd rozhodčího. Přesto bylo k vidění ještě několik hezkých akcí a šancí na obou stranách.

Vzhledem k tomu, že týmům bojujícím o záchranu lídři této soutěže přenechali všechny body, tak jsme se dostali na průběžné druhé místo tabulky se ztrátou 2 body na prvního. V jarní tabulce nám patří první místo.

PS: V nedělním utkání B-týmu došlo k nepříjemnému zranění Milana Stěničky, který má nyní v obličeji sedm stehů. Přejeme mu brzké uzdravení. Naši žáci se na jaře rozehráli k hezkým výkonům a vedou tak jako A-tým jarní tabulku.